"Lista przebojów Trójki" – jubileuszowy triumf Depeche Mode

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki" – jubileuszowy triumf Depeche Mode
Martin Gore (Depeche Mode)Foto: shutterstock/agwilson

Pięćdziesiąte notowanie "Listy przebojów Trójki" już za nami. Na szczycie bez niespodzianek – pozycję lidera utrzymała grupa Depeche Mode i jej utwór "Ghosts Again".

Z okazji jubileuszowego wydania "Listy przebojów Trójki" do Tomasza Miary dołączył drugi prowadzący, Michał Żołądkowski. 

W czołówce notowania bez zmian. Grupa Depeche Mode i jej utwór "Ghosts Again" nie mieli sobie równych już po raz piąty z rzędu. Swoje pozycje na podium utrzymali też Kaśka Sochacka ("Niebo było różowe") i Peter Gabriel ("Panopticom"). Spośród ubiegłotygodniowych propozycji tylko jednej piosence udało się przedrzeć do czołowej trzydziestki – chodzi o utwór "Jestem sama" formacji Cheap Tobacco, który zadebiutował na dwudziestym dziewiątym miejscu.

Natalia Kwiatkowska z Cheap Tobacco pojawiła się w jubileuszowej audycji i opowiadała m.in. o zbliżających się koncertach zespołu. – Za tydzień wchodzimy do studia i nagrywamy sesję z wersjami angielskimi utworów – mówiła, zapowiadając trasę zagraniczną zespołu i ciesząc się na nadchodzące wyzwania. Jak przyznała, jako dziewczyna z Bieszczad nie boi się ich. 

Być może lepiej poradzą sobie w przyszłym tygodniu propozycje do pięćdziesiątego pierwszego notowania listy: "I Feel Like Dancing" Jasona Mraza, "In My Head" duetu Mike Shinoda & Kailee Morgue oraz "Welcome to the DCC" zespołu Nothing But Thieves.

 W audycji mogliśmy usłyszeć kawałek rozmowy, jaką z muzykami Myslovitz przeprowadził Tomasz Żąda. – To taka typowa "myslovitzowa" piosenka, cząstka każdego z nas w niej jest – mówił o kompozycji "Latawce" Wojciech Powaga. 50. notowanie nie było niestety szczęśliwe dla tego utworu, który spadł się z miejsce czwartego na osiemnaste w zestawieniu.

Myslovitz w Trójce! Grupa wraca z nową płytą po 10 latach przerwy/Trójka Program 3 Polskiego Radia

>>>Zobacz wyniki 50. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 33 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia: 20 utworów głównego zestawienia, 10 utworów pretendujących do głównego zestawienia oraz 3 propozycji. A głosować na ulubione utwory i wykonawców można >>> TUTAJ <<<. Głosowanie zamykamy w każdy piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (17 marca) zaprosili Tomasz Miara i Michał Żołądkowski.

Polecane