"Pal licho!". Wiktor Dyduła prezentuje swój debiutancki album

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Pal licho!". Wiktor Dyduła prezentuje swój debiutancki album
Wiktor Dyduła i Paweł Sztompke w studiu Radiowej JedynkiFoto: Polskie Radio

Do słuchaczy trafił debiutancki album Wiktora Dyduły pt. "Pal licho!". Na pierwszym wydawnictwie artysty znalazło się trzynaście utworów, w tym tytułowa piosenka, którą usłyszeliśmy w "Muzycznej Jedynce". - Jeszcze wiele przede mną, ale cieszę się, że to już ruszyło - mówi muzyk w Programie 1 Polskiego Radia.

- Jestem dumny z tego, że udało się zebrać to wszystko w jeden album. Zawsze powtarzam, że jestem osobą niezorganizowaną, dlatego tym bardziej się cieszę, że to wszystko się udało - przyznał Wiktor Dyduła w rozmowie z Pawłem Sztompke.

Jak wyjaśnia artysta, tytuł debiutanckiej płyty nie jest przypadkowy. - "Pal licho" to stwierdzenie, które staram się wytrenować od jakiegoś czasu. Podoba mi się jego staroświeckość. Jak macie jakieś złe doświadczenia, po prostu powiedzcie sobie "Pal licho" i do przodu - zachęca gość "Muzycznej Jedynki".

Źródło: Wiktor Dyduła/YouTube 

Wszystko zaczęło się od Kolbergera

W rozmowie z Pawłem Sztompke twórca albumu opowiedział również o swoich muzycznych początkach w liceum im. Krzysztofa Kolbergera w Gdańsku. - Miałem przyjemność występowania na uroczystości nadania szkole imienia Kolbergera. (...) Pamiętam, że było tam dużo ważnych osób i było to dla mnie duże przeżycie - wspomina Wiktor Dyduła.

Po ukończeniu szkoły artysta wystąpił w jednym z programów muzycznych. Jednocześnie, w trakcie pandemii, gość radiowej Jedynki rozważał zerwanie z muzyką. - Pandemia i inne perturbacje spowodowały, że chciałem porzucić muzykę i grać w restauracji - opowiada Wiktor Dyduła i dodaje, że zyskał wówczas miano śpiewającego kelnera. - Starałem się wyczuć, jaka piosenka może się spodobać grupie. Śpiewałem więc od Sinatry po własne utwory - mówi gość "Muzycznej Jedynki".


Posłuchaj

10:00
"Pal licho!". Wiktor Dyduła prezentuje swój debiutancki album
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Paweł Sztompke

Gość: Wiktor Dyduła (piosenkarz)

Data emisji: 17.03.2023

Godzina emisji: 13.29

qch

Polecane