Rozbicie rosyjskiej siatki szpiegowskiej. Michał Woś: wzrasta świadomość dotycząca działania agentury

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Dobrze, że w Polsce wzrasta świadomość dotycząca działania agentury. Dzięki tej informacji także wzrośnie świadomość tego, że agentura rosyjska w Polsce działa, że są takie, a nie inne czasy geopolityczne. Ta agentura zawsze była tu obecna – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. 

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak potwierdził w Programie 1 Polskiego Radia, że funkcjonariusze ABW rozbili na terenie naszego kraju siatkę szpiegowską, działającą na rzecz Rosji.

Michał Woś w radiowej Trójce podkreślił, że to "dobrze, że w Polsce wzrasta świadomość dotycząca działania agentury". – Dzięki tej informacji także ona wzrośnie. Świadomość tego, że agentura rosyjska w Polsce działa, że są takie, a nie inne czasy geopolityczne. Ta agentura zawsze była tu obecna – powiedział wiceminister.

"Agentura działa na różnych odcinkach"

– Poczekajmy na konferencję ministra koordynatora w tej sprawie. Jeśli te wszystkie informacje znajdą potwierdzenie, to jest to gigantyczny sukces Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Myślę, że warto, żeby ta informacja podniosła poziom bezpieczeństwa, świadomości społeczeństwa, że agentura działa na różnych odcinkach – dodał.

Jak zaznaczył, "często mówimy o różnorakiej dezinformacji". – Społeczeństwo jest najbardziej podatne nie na jakieś wielkie akcje sabotażu, ale na dezinformację w sieci, na różnego rodzaju wrzutki medialne, rozbijanie i rozgrzewanie emocji. To bardzo często są działania służb, najczęściej rosyjskich – podsumował polityk. 

Dziennikarze stacji RMF FM podali, że na Podkarpaciu rozbito siatkę szpiegowską pracującą dla Rosji. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego mieli zatrzymać sześciu cudzoziemców działających na rzecz rosyjskich służb specjalnych.

Grupa zajmowała się montowaniem ukrytych kamer na trasach i węzłach kolejowych, m.in. w okolicach lotniska w Jasionce. Obraz z urządzeń był transmitowany do sieci.

Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński wygłosi w tej sprawie oświadczenie dla mediów.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

14:58
Michał Woś o rozbiciu siatki szpiegowskiej (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon Polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 16.03.2023
Godzina emisji: 8.45

bartos/pr

Polecane