"Łodzią po Wiśle". Powrót przeglądu filmów studenckich

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Łodzią po Wiśle". Powrót przeglądu filmów studenckich
Przegląd "Łodzią po Wiśle" potrwa dwa dni (17-18.03)Foto: Nicoleta Ionescu/Shutterstock

Po kilkuletniej przerwie do Warszawy powraca przegląd filmowy "Łodzią po Wiśle". Przez dwa dni (17-18.03) mieszkańcy stolicy będą mogli oglądać najnowsze produkcje studentów łódzkiej szkoły filmowej. 

Tegoroczna odsłona wydarzenia zamiast festiwalu przyjmie formę przeglądu. Nie oznacza to jednak, że "Łodzią po Wiśle" potrwa krócej bądź będzie uboższe w ciekawe propozycje. – Formuła jest ta sama: w pięciu blokach zaprezentujemy blisko 500 minut najnowszych filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które powstały w szkole w 2022 roku. Przypływamy z tym, co najlepsze i najnowsze  – zaprasza Krzysztof Brzezowski ze Szkoły Filmowej w Łodzi.

– Zgodnie z tradycją stawiamy na mocny akcent na początku wydarzenia. Przegląd otworzy pokaz filmu "Kobieta na dachu" w reżyserii Anny Jadowskiej, naszej absolwentki, a obecnie wykładowczyni, ze wspaniałą rolą Doroty Pomykały. Potem napięcie będzie tylko rosło – zapowiada rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego.

Najczęściej czytane:

Jubileusz, powrót do korzeni i nowe technologie

Jak zaznacza Krzysztof Brzezowski, tegoroczna edycja "Łodzią po Wiśle" jest powrotem do korzeni. Jednocześnie impreza ma w tym roku szczególny charakter. – Kiedyś to był po prostu przegląd. To będzie też bardzo ważne wydarzenie dla naszej szkoły, ponieważ będzie to nasz pierwszy akcent jubileuszowy. W tym roku szkoła obchodzi 75 lat. (...) "Łodzią po Wiśle" wpisuje się właśnie w te obchody; to będzie nasz pierwszy jubileuszowy pokaz – wyjaśnia gość Programu 3 Polskiego Radia.

Projekcje filmów odbędą się w warszawskim kinie Iluzjon. Pokazom będą towarzyszyły akcje towarzyszące. – Zaprezentujemy ciekawą nowość: projekty VR naszego Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab. Poza tym udostępnimy też kilka stanowisk VR oraz projekty interaktywne naszego laboratorium – wymienia Krzysztof Brzezowski.

Posłuchaj

3:17
"Łodzią po Wiśle". Powrót przeglądu filmów studenckich (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 15.03.2023
Godzina emisji: 13.14

qch

Polecane