"Prawdziwe życie aniołów" – nowa produkcja z udziałem Krzysztofa Globisza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Prawdziwe życie aniołów" – nowa produkcja z udziałem Krzysztofa Globisza
Film "Prawdziwe życie aniołów" jest inspirowany prawdziwą historią Krzysztofa GlobiszaFoto: TVP / Forum

Niedawno zaprezentowano zwiastun filmu „Prawdziwe życie aniołów” – produkcji inspirowanej prawdziwą historią Krzysztofa Globisza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Dziś artysta wraca do zdrowia, przed kamerę i do teatru. U jego boku w najnowszym filmie wystąpili m.in. Kinga Preis oraz Jerzy Trela, a gościnnie na ekranie pojawiła się Anna Dymna. 

Za reżyserię "Prawdziwego życia aniołów" odpowiada Artur "Baron" Więcek. Reżyser przyznaje w Programie 3 Polskiego Radia, że początki jego współpracy z Krzysztofem Globiszem sięga lat 90. ubiegłego wieku. – To, co nam się przydarzyło, to na pewno coś ważnego. Wtedy, na Podhalu, powstała w ogóle większa grupa krakowska; należą do niej między innymi Jerzy Trela, Ewa Kaim i Witold Bereś. Taką grupą, jak również w różnych składach, pracujemy do dziś – wyjaśnia Artur "Baron" Więcek. – Krzysztof Globisz wciągnął mnie także do teatru. To dzięki niemu wdepnąłem na ten grząski i bardzo trudny teren, po którym do dziś się poruszam – dodaje reżyser.

Najnowsza produkcja z udziałem Krzysztofa Globisza stanowi kontynuację cyklu filmów o "anielskiej tematyce". – Wcześniej zrobiliśmy dwa filmy o takiej tematyce: "Anioł w Krakowie" i "Zakochany anioł". One były charakterystycznym dla nas, optymistycznym spojrzeniem na życie. Traktowaliśmy to wszystko z przymrużeniem oka. (...) Chodziło bardziej o pokazanie jasnych stron życia i optymizmu – przypomina Artur "Baron" Więcek. 

Źródło: Kraków Film Klaster/YouTube

– Później przydarzył się w 2014 roku, że nasz krakowski anioł miał udar. Pojawiły się też głosy: co teraz? – wspomina reżyser. – Zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie powinniśmy domknąć tej naszej "anielskiej" przygody. Stąd wziął się pomysł na film "Prawdziwe życie aniołów". To "prawdziwe" to ważne słowo, bo opowiadamy właśnie prawdziwą historię, już bez zmrużenia oka, choć oczywiście w naszym stylu. Opowiadamy naszą wersję trudnej historii; jest to poważniejsza rozmowa na ten temat – dodaje rozmówca Tomasza Miary.

Najczęściej czytane:

Film o miłości

Jak zaznacza Artur "Baron" Więcek, powstający film jest opowieścią o determinacji i sile życia. – Na pewno nie chcieliśmy opowiadać historii o chorobie. Choroba jest może punktem wyjścia; takim zagruntowaniem płótna, po którym się maluje. Tam pojawiają się inne kolory i inne światła – wyjaśnia gość "Trójki do trzeciej". – Dla nas jest to po prostu film o miłości, która ocala, i bliskości, która czyni cuda. To film bardzo uniwersalny. Myślę, że potrafi on dać promyk nadziei i siłę – zaznacza reżyser.

Historię przedstawioną w filmie poznajemy z perspektywy żony Krzysztofa Globisza. W tej roli występuje Kinga Preis. – Kinga zagrała tę rolę tak, że powinna dostać wszystkie nagrody świata. Mam nadzieję, że kiedyś je dostanie – ocenia twórca "Prawdziwego życia aniołów". – W filmie mamy też ostatnią rolę Jerzego Treli. Wciela się on w niestety pożegnalną, ale piękną rolę przyjaciela Krzysztofa. (...) W filmie spotykają się przyjaciele Krzysztofa; myślę, że to coś bardzo ważnego – mówi gość "Trójki do trzeciej".

Posłuchaj

7:58
"Prawdziwe życie aniołów" – Krzysztof Globisz wraca do aktorstwa (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Artur "Baron" Więcek (reżyser)
Data emisji: 15.03.2023
Godziny emisji: 13.29

qch

Polecane