Michał Szulim z Plateau: byliśmy rozdarci między graniem rockowym, a krakowskim

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Szulim z Plateau: byliśmy rozdarci między graniem rockowym, a krakowskim
Michał SzulimFoto: Polskie Radio

- Wierzę, że można zagrać na gitarach, można wpuścić troszkę szaleństwa do piosenek, w których największą wartością jest słowo, tekst, przekaz - przekonuje Michał Szulim, wokalista i lider zespołu Plateau.

Poezja z rockowym pazurem

Zespół Plateau szerszą popularność zyskał dzięki płycie "Projekt Grechuta" wydanej dokładnie dwanaście lat temu. Był to czwarty studyjny album grupy, który - jak przekonuje Michał Szulim lider - ostatecznie określił styl, w jakim grupa chce tworzyć.

Posłuchaj

16:10
Michał Szulim z Plateau o poszukiwaniach własnego stylu i o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Nowy album

Jesienią pojawi się nowa płyta zespołu Plateau, której zapowiedzią jest singiel "Spłynąłem". - Wszystkie moje teksty oscylują dookoła szeroko pojętej miłości, ale oglądanej z różnych stron, bo przecież ja też jako człowiek się zmieniam, mam różne etapy w życiu i staram się te relacje damsko-męskie opisać po swojemu, swoimi słowami, jednocześnie mając z tyłu piękne polskie tradycje poetyckie, nie tylko pamiętając o Marku Grechucie, ale również o Agnieszce Osieckiej, o Januszu Kofcie o Wojciechu Młynarskim - opowiada Michał Szulim.

Zobacz teledysk:

(YouTube/PLATEAU)

Na płycie pojawi się także utwór singlu "Kocham Cię, kimkolwiek jesteś" nagrany jeszcze z Markiem Jackowskim, który zagrał w tej piosence na gitarze (zm. 2013).

Zobacz teledysk:

(YouTube/PLATEAU)

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Michał Szulim (lider zespołu Plateau)

Data emisji: 15.03.2023

Godzina emisji: 13.34

mgc

Polecane