Tusk chce usunąć religię ze szkół. Rzecznik rządu: opozycji zależy na wywołaniu sporu ideologicznego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Ktoś, kto w Polsce nie chce uczyć się religii, może wybrać etykę. Dajemy ludziom wybór, a Tusk chce zmienić to na zasadzie przymusu i ten wybór ludziom odebrać - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.

Na spotkaniu z sympatykami PO w Rokietnicy w woj. wielkopolskim Donald Tusk przyznał, że religia powinna zniknąć ze szkół- Religia nauczana w szkołach z różnych powodów jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi laicyzacji młodych Polaków - powiedział lider PO, zastrzegając, że sam jest katolikiem. Polityk dodał, że Kościół będzie bronił obecności religii w szkołach, bo, jako "gigantyczne przedsiębiorstwo nastawione na zysk i niezainteresowane ewangelizacją", widzi w tym korzyści ekonomiczne.

Piotr Müller przyznał w Programie 3 Polskiego Radia, że "ktoś, kto w Polsce nie chce uczyć się religii, może wybrać etykę". - Dajemy ludziom wybór, a Tusk chce zmienić to na zasadzie przymusu i ten wybór ludziom odebrać. Części opozycji zależy na wywołaniu sporu ideologicznego, a my stajemy od tych emocji jak najdalej - powiedział.

Rzecznik rządu odniósł się również do wyroku poznańskiego sądu ws. zakłócenia mszy świętej. - Sąd uznał, że nic się nie stało. Jest to szkodliwe z punktu widzenia spokoju społecznego i dotyczy to wszystkich świątyń wszystkich wyznań, one powinny być chronione. Ten wyrok może budzić demony i zachęcić kogoś do podobnych działań - dodał.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj

15:15
Tusk chce usunąć religię ze szkół. Rzecznik rządu: opozycji zależy na wywołaniu sporu ideologicznego (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziBeata Michniewicz
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 14.03.2022
Godzina emisji: 8.45

dn/gs

Polecane