Przyszłość opowiedziana w 63 sekundy. Trwa konkurs Muzeum Powstania Warszawskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przyszłość opowiedziana w 63 sekundy. Trwa konkurs Muzeum Powstania Warszawskiego
Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, był gościem "Trójki do trzeciej"Foto: PAP/Albert Zawada

W Muzeum Powstania Warszawskiego ruszyła ósma edycja konkursu filmowego #63sekundy. Właśnie tyle czasu mają młodzi ludzie na wypowiedź artystyczną na jedno z ważnych pytań, zadawanych co rok przez organizatorów.

Konkurs #63sekundy przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 15 do 22 lat. Jego nazwa nawiązuje do czasu trwania powstania warszawskiego, które upadło po 63 dniach. Co roku organizatorzy zadają uczestnikom jedno pytanie, które ważne było również dla młodych ludzi z pokolenia Armii Krajowej, dotyczące takich tematów jak bohaterstwo, przyjaźń czy patriotyzm. Hasło tegorocznej edycji to: "moja przyszłość".  

– Po pandemii wielu młodych ludzi mówi o tym, że czarno widzą przyszłość, że nie są z niej zadowoleni, że nie wiedzą, w jakim świecie przyjdzie im żyć. Chcemy, żeby jednak nam to opowiedzieli, żeby spróbowali wykonać taką pracę – mówił w Trójce Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Co rok do konkursu zgłaszanych jest ponad sto filmów. Gość audycji "Trójka do trzeciej" podkreślił, że młodzież radzi sobie z ich produkcją znakomicie. – Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak młodzi ludzie operują językiem filmu. Nie muszą się w ogóle tego uczyć, to jest dla nich coś naturalnego.

Zgłaszane do konkursu prace mogą być wykonane dowolną techniką: animacja, prezentacja, teledysk itp. Ważne, aby trwały dokładnie 63 sekundy. Filmy oceni jury, w skład którego wejdą m.in. producenci i krytycy filmowi, a także laureaci poprzednich edycji konkursu. Prace należy nadsyłać do 20 kwietnia, a nagrody zostaną wręczone podczas tegorocznej gali kina niezależnego Mastercard Off Camera w Krakowie, na początku maja.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie 1944.pl.  


Posłuchaj

7:15
Przyszłość opowiedziana w 63 sekundy (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara 
Gość: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)
Data emisji: 13.03.2023
Godziny emisji: 13.34

kc

Polecane