Rob Tognoni – bluesrockowy "Tasmański Diabeł" [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rob Tognoni – bluesrockowy "Tasmański Diabeł" [POSŁUCHAJ]
Rob Tognoni na scenie TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Fani bluesrockowego, gitarowego grania byli wniebowzięci po koncercie, jaki dał w 2014 roku w Studiu im. Agnieszki Osieckiej australijski gitarzysta i wokalista Rob Tognoni. 19 marca 2023 roku zaprosiliśmy na retransmisję tego muzycznego święta.

Australijczyk Rob Tognoni jest wybitnym fachowcem od bluesrockowego grania. Jeden z brytyjskich serwisów muzycznych dopatrzył się w jego grze wpływów takich artystów, jak Rory Gallagher, Jimi Hendrix czy zespół AC/DC. To właśnie po koncercie tej grupy, na który trafił w wieku 14 lat, Rob postanowił, że poświęci swoje życie muzyce. 

Energetyczny muzyczny koktajl

Podczas trwającej cztery dekady kariery 62-letni Tognoni miał okazję dzielić scenę z takimi tuzami, jak Sting, Bo Diddley czy zespół ZZ Top. Jest nazywany "Tasmańskim Diabłem" – częściowo z racji swojego pochodzenia, a częściowo w nawiązaniu do dzikiej energii, jaką potrafi wykrzesać na scenie ze swej gitary i głosu. "Jego wytrzymałość musi budzić podziw. Jest w stanie utrzymać mordercze tempo, któremu mało kto byłby w stanie dorównać" – napisał pewien krytyk po jego koncercie. 


Posłuchaj

51:43
Rob Tognoni, czyli muzyczny "Diabeł Tasmański" na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Słuchacze Trójki mogli się o tym wszystkim przekonać na własne uszy i oczy 9 marca 2014 roku, kiedy to Rob Tognoni dał porywający koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wokaliście i gitarzyście towarzyszyła na scenie wyłącznie dwuosobowa sekcja rytmiczna. 

Rob Tognoni - Dirty Occupation/Rob Tognoni

kc/gs

Polecane