Justyna Steczkowska i Polska Orkiestra Muzyki Filmowej [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Justyna Steczkowska w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej wystąpiła w Trójce 5 stycznia 2020 roku. Program 3 Polskiego Radia przypomniał słuchaczom ten niezwykły koncert.

Justyna Steczkowska od blisko trzech dekad pozostaje jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. W tym czasie przeszła niejedną metamorfozę artystyczną. W 2019 roku wydała album "Maria Magdalena. All Is One", na którym klubowe brzmienia szły ramię w ramię z muzyką symfoniczną. – "Maria Magdalena" to opowieść o wędrówce duszy, zaklęta w smyczkowych brzmieniach – mówiła artystka. – Do pracy nad płytą zaprosiłam Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej. Tworzenie dźwięków dla tak dużej orkiestry na moich własnych skrzypcach sprawiło mi ogrom radości i przypomniało o muzycznych korzeniach.

Album wypełniło 12 kompozycji Justyny Steczkowskiej i Jakuba Rene Kosika, a materiał nagrywany był częściowo w studiu Daniela Heatha w Los Angeles. – To dla mnie duże wyzwanie i nowy krok na mojej muzycznej drodze – zapewniała wokalistka.

Jak brzmiały na żywo piosenki z płyty "Maria Magdalena. All Is One" fani mogli się przekonać podczas promującej ją trasy koncertowej. Jeden z występów odbył się w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie artystka wraz z towarzyszącymi jej muzykami zawitała 5 stycznia 2020 roku.

kc/zch

Polecane