Kamil Barański – wykształcony pianista z nutą szaleństwa

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Kamil Barański – wykształcony pianista z nutą szaleństwa
Kamil BarańskiFoto: mat. promocyjne

Uważa, że płyty powinno się nagrywać szybko i że muzyki jest ogólnie za dużo, a gdy akompaniuje, lubi pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa – pianista, aranżer i producent muzyczny Kamil Barański był gościem "Serdecznych dźwięków".

40-letni Kamil Barański ukończył studia na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Od wielu lat współpracuje z Marylą Rodowicz, jest też członkiem zespołu Śrubki, a przez kilka lat należał do grupy Pilichowski Band, dowodzonej przez znanego basistę Wojtka Pilichowskiego.

Jedną z ulubionych form scenicznej aktywności gościa "Serdecznych dźwięków" jest granie w duecie z wokalistą. Ważna jest przy tym wzajemna nić porozumienia i odrobina pewności siebie. – Jeśli ktoś się nie boi, to pójdzie ze mną we wszystko. Jeśli zrobię coś dziwnego, okej! Nie przestaniesz śpiewać, bo nie wiesz co – mówił Barański.

Zdaniem pianisty obecnie powstaje zbyt wiele muzyki, której słucha się najczęściej w niedbały sposób. – Kiedyś siadało się do słuchania płyty i skupiało tylko na tym, co tam się działo. Nie było sytuacji, że tu wiadomość z Messengera, tutaj Instagram, tu jakieś inne medium – użalał się rozmówca Mateusza Krautwursta.

Muzyk, który brał udział w powstaniu kilkudziesięciu albumów, jest zdania, że powinno się je nagrywać możliwie szybko. – Płyta jest jakby zdjęciem danego momentu – mówił Kamil Barański.

Lista utworów:

 1. Take 6 – "So Much 2 Say"
 2. Martyna Zaniewska – "Till the End"
 3. Ole Børud – "Backyard Party"
 4. Semafor – "Kochaj mnie"
 5. De Mono – "Póki na to czas (kamilbaranski remix)"
 6. Śrubki ft. Andrzej Lampert – "Dies Irae"
 7. Nick Sinckler – "Cudowny dzień"
 8. Śrubki – "Stacja"
 9. Joanna Kondrat – "Pytania"

Posłuchaj

50:58
Kamil Barański – wykształcony pianista z nutą szaleństwa (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 8.03.2023
Godzina emisji: 23.05

kc 

Polecane