Kukiz krytycznie o programie, który wyemitował materiał dotyczący Jana Pawła II. "Manipulatorski"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

"Upatrzą sobie ofiarę, mają instrumenty, nożyczki do wycinania, pieniądze i robią. Można tak zgnoić każdego" – tak w "Salonie politycznym Trójki" lider Kukiz'15 Paweł Kukiz odniósł się do materiału telewizji TVN24 dot. Jana Pawła II. Jak mówił, on "również był ofiarą" programu "Czarno na białym".

W poniedziałek telewizja TVN wyemitowała reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". Film opowiada o działaniach kardynała Karola Wojtyły w sprawach trzech księży z archidiecezji krakowskiej, którzy dopuścili się wykorzystywania seksualnego nieletnich w latach 60. Zdaniem autorów reportażu kardynał Wojtyła wiedział o problemie pedofilii w Kościele, zanim został papieżem Janem Pawłem II, i jako biskup krakowski dopuścił się w tych sprawach zaniechań.

Posłuchaj

15:04
Paweł Kukiz o materiale dot. Jana Pawła II (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

"Zostawili to, co było im wygodne"

– Zmanipulowali, powycinali, zostawili to, co było im wygodne, i jest bardzo ogromne prawdopodobieństwo, że podobnie robią czy z papieżem, czy z Kukizem, czy z kimkolwiek innym. Upatrzą sobie ofiarę, mają instrumenty, nożyczki do wycinania, pieniądze i robią. Można tak zgnoić każdego – powiedział Paweł Kukiz na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Podkreślił też, że "nie będzie snuł domniemań na podstawie akt Służby Bezpieczeństwa".

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj

15:04
Paweł Kukiz o materiale TVN dotyczącym Jana Pawła II (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (lider Kukiz'15)
Data emisji: 9.03.2023
Godzina emisji: 8.45

ms/pr/IAR

Polecane