Joga: sposób na spokój i wyciszenie w ogólnym zgiełku życia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Joga: sposób na spokój i wyciszenie w ogólnym zgiełku życia
W dążeniu do szczęścia można poznać siebie poprzez jogęFoto: LightField Studios/Shutterstock.com

Monika Grzywaczewska od dziecka interesowała się motoryzacją, a dzisiaj w Trójce codziennie przekazuje poranne informacje drogowe. Ale, jak się okazuje, prowadzi też życie poza radiem, a jej pasją jest joga. I właśnie o niej opowiada w rozmowie z Piotrem Firanem i Radosławem Nałęczem.

  • Tylko pozornie joga jest czymś łatwym: prawidłowe wykonanie asanów wymaga wytrwałości i ćwiczeń
  • Celem ćwiczeń jogi jest uspokojenie i wyciszenie całego organizmu

Najważniejszy jest spokój

- Joga pojawiła się w moim życiu już jakiś czas temu. Początkowo bardzo byłam sceptyczna wobec tego: wydawało mi się, że będę tak stała i nic się nie będzie działo. I to było wielkie zaskoczenie, bo się okazało, że joga wyciska ze mnie siódme poty – opowiada Monika Grzywaczewska, która podczas trójkowych poranków przedstawia najistotniejsze informacje z naszych dróg. – Jak się później okazało się, to nie o te siódme poty chodzi w jodze, ale o spokój. A że spokój jest wszystkim potrzebny, to zachęcam do jogi – poleca.

Wbrew pozorom nie jest łatwo

– Głównie chodzi o oddech i o wyciszenie. Bo w tych pozycjach chwilę się zostaje, nasłuchuje się swojego oddechu. I chodzi o to wyciszenie, które pozwala usłyszeć ten oddech, a to naprawdę nie jest takie łatwe – tłumaczy redakcyjna koleżanka Radosława Nałęcza i Piotra Firana. – Dlatego zachęcam wszystkich: wydaje się, że to jest natychmiast osiągalne, a tymczasem mamy taki mętlik w głowie, że trudno się wyciszyć – wskazuje.

Przeczytaj także

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Piotr FiranRadosław Nałęcz
Gość: Monika Grzywaczewska
Data emisji: 8.03.2023
Godzina emisji: 7.18

pr

Polecane