15 lat w trasie koncertowej. "W tej pracy trzeba lubić ludzi"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
15 lat w trasie koncertowej. "W tej pracy trzeba lubić ludzi"
Koncert w kameralnym klubie/zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika

- Po prostu kocham swoją pracę i życie w trasie - opowiadał Bartek "Borówka" Borowicz, realizator dźwięku i organizator tras koncertowych niszowych kapel. Gość Czwórki wydał książkę o swojej pracy i doświadczeniach. 

Bartek "Borówka" Borowicz zorganizował ponad cztery tysiące kameralnych koncertów na terenie Polski i dwudziestu innych krajów - od Mołdawii po Islandię. Jak podkreślał gość Czwórki, to zajęcie, w którym nie każdy się odnajdzie. - Cały czas żyję w trasie koncertowej, spędzam w podróży niemal jedną trzecią roku - mówił w rozmowie z Czwórką. - Dzięki temu zwiedzam świat i poznaję miejsca, do których najprawdopodobniej nie dotarłbym, gdyby nie moje zajęcie. Uwielbiam też rozmawiać z ludźmi, a w tej pracy to nieodzowne.

Książka "Borówka music. 15 lat w trasie koncertowej" to zbiór wspomnień z wyjazdów z młodymi zespołami i znanymi artystami, jak John Porter, Czesław Mozil czy Cezik, a do tego anegdoty, felietony, zapiski. Wydawnictwo powstało dwa lata temu, dziś doświadczenie gościa Czwórki jest już dłuższe niż piętnaście lat. Na początku swojej kariery pracował jako dziennikarz w radiu, prasie i telewizji. Potem zorganizował wydarzenie muzyczne dla znajomego i pozostał przy tym zajęciu.

Sprawdź także:

Posłuchaj

25:17
Bartek Borowicz opowiada o swojej książce i doświadczeniach zawodowych (Stacja Kultura/Czwórka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Znalazłem swoją niszę i dziś nie chcę konkurować z wielkimi agencjami i ich festiwalami. Sednem działania jest dla mnie hasło "nie robimy dziur w trasach, ale robimy trasy w dziurach". Sam pochodzę z niewielkiej miejscowości w Wielkopolsce i dziś organizuję wydarzenia dzień po dniu w takich właśnie miejscach. Do powiatowych i gminnych miast też docierają media, a tamtejsi mieszkańcy chcą kontaktu ze sztuką. Publiczność tam bardzo docenia koncerty - podkreślał. - Głównym kryterium doboru artystów, z którymi współpracuję, jest po prostu mój gust muzyczny. Po krótkiej rozmowie wiem, czy będę chciał działać wspólnie z danym muzykiem, czy też nie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Bartek "Borówka" Borowicz (organizator tras koncertowych, autor książki "Borówka music. 15 lat w trasie koncertowej")

Data emisji: 07.03.2022

Godzina emisji: 11.18

kd

Polecane