"Śniadanie w Trójce" na antenie TVP3

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Śniadanie w Trójce" na antenie TVP3
Studio im. Agnieszki Osieckiej przed audycją "Śniadanie w Trójce"Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Program 3 Polskiego Radia nawiązał współpracę z kanałem TVP3. Już od 4 marca "Śniadanie w Trójce" (początek po godz. 9.05) będzie miało swoją telewizyjną odsłonę w TVP3 - w soboty o godz. 13:00.

  • "Salon polityczny Trójki" nadawany jest w radiu codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 8.45. W TVP3 emisja wywiadu Trójki po godz. 11.00.
  • Sobotnie "Śniadanie w Trójce" - emitowane w Programie 3 Polskiego Radia po godz. 9.05 - swoją telewizyjną odsłonę w TVP3 będzie miało w soboty o godz. 13.00.

Z końcem lutego Program 3 Polskiego Radia rozpoczął współpracę z TVP3, kanałem regionalnym Telewizji Polskiej. Od 27 lutego w ramówce telewizyjnego nadawcy znajduje się znana z radiowej anteny audycja "Salon polityczny Trójki". A już od soboty 4 marca kolejna audycja Programu 3 Polskiego Radia - "Śniadanie w Trójce" - będzie obecna na antenie TVP3.

Ta cotygodniowa audycja publicystyczna jest jedną z pierwszych, które pojawiły się w rozgłośniach radiowych w takim formacie. Program nadawany jest od 2006 roku, jako kontynuacja "Niedzielnego salonu Trójki". W audycji, przy wspólnym śniadaniu, uczestniczą politycy koalicji i opozycji, a także przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP. – W "Śniadaniu w Trójce" rozmawiamy z przedstawicielami klubów parlamentarnych i prezydenta o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia. Czasem wybiegamy w przyszłość. Nie brakuje emocji i gorących sporów. Staram się, by nie przysłoniły one spraw istotnych i by wymiana poglądów nie była wymianą ciosów – mówi prowadząca audycję Beata Michniewicz.

Przed pandemią program miał wyłącznie formułę audycji radiowej. Podczas lockdownu goście łączyli się z prowadzącą zdalnie, a przekazowi dźwiękowemu towarzyszył obraz. Od 4 marca "Śniadanie w Trójce" będzie miało swoją nową, radiowo-telewizyjną odsłonę. Program będzie realizowany przez Dział Produkcji Multimedialnych Polskiego Radia z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej przy Myśliwieckiej 3/5/7.

 

Polecane