"Wyrwa" na ekranie. Powieść Wojciecha Chmielarza trafi do kin

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wyrwa" na ekranie. Powieść Wojciecha Chmielarza trafi do kin
Film na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza pt. "Wyrwa" - w kinach od 17 marcaFoto: PAP/Mateusz Marek

Wraz z nowym wydaniem bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza pt. "Wyrwa" do kin trafi jej ekranizacja. Za reżyserię obrazu odpowiada Bartosz Konopka – twórca m.in. seriali "W głębi lasu" i "Skazana" oraz nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku"; w głównych rolach zobaczymy Tomasza Kota, Karolinę Gruszkę i Grzegorza Damięckiego. – Jest to niesamowita satysfakcja i przyjemność dla pisarza – mówi autor "Wyrwy".

Powieść przedstawia losy Macieja, którego żona, Janina, ginie w wypadku samochodowym i pozostawia mężczyznę z dwiema córeczkami. Okazuje się jednak, że do tragedii doszło w zupełnie innym miejscu Polski niż to, w którym miała przebywać kobieta. Bohater, próbując dowiedzieć się, co robiła tam Janina, odkrywa, że jego partnerka miała w swoim życiu kilka tajemnic, z którymi Maciej musi się teraz zmierzyć.

Według autora powieść można określić jako thriller psychologiczny. – Zdecydowanie można nadać jej taką etykietę gatunkową – mówi Chmielarz na antenie Programu 3 Polskiego Radia i dodaje, że spodziewa się udanej ekranizacji książki. – Byłem na planie i widziałem, jaka panuje tam atmosfera. Rozmawiałem z aktorami i aktorkami i widziałem, jak są oni zaangażowani w ten projekt, poznałem ich fajne przemyślenia na temat filmu. Czytałem również znakomity scenariusz autorstwa Marcina Ciastonia. Jestem przekonany, że na jego podstawie powstanie bardzo dobry film – przewiduje pisarz.

Najczęściej czytane:

Właściwie dobrani aktorzy

W głównych rolach w ekranizacji powieści Wojciecha Chmielarza zobaczymy Tomasza Kota, Karolinę Gruszkę oraz Grzegorza Damięckiego. Autor "Wyrwy" ocenia w rozmowie z Michałem Żołądkowskim, że są to aktorzy właściwie dobrani do tych ról. – Kiedy dowiedziałem się, kto ma grać te postacie, zacząłem się zastanawiać, czy może być w Polsce mocniejsza obsada. Chyba nie; są równie mocne nazwiska, równie dobrzy aktorzy, ale chyba nie da się "bardziej" – mówi Wojciech Chmielarz.

– Najciekawsze w adaptacjach i ekranizacjach jest to, że dajemy tekst takim wybitnym artystom jak Mariusz Ciastoń, Bartosz Konopka i aktorzy. Potem mam niesamowitą przyjemność i zaszczyt zobaczyć, co oni z tego wyciągnęli, jak to zinterpretowali. Jest to niesamowita satysfakcja i przyjemność dla pisarza – zaznacza gość "Trójki do trzeciej".

Posłuchaj

7:22
"Wyrwa" na ekranie. Bestsellerowa powieść Wojciecha Chmielarza trafi do kin (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Michał Żołądkowski
Gość: Wojciech Chmielarz (pisarz, autor powieści "Wyrwa")
Data emisji: 2.03.2023
Godzina emisji: 13.32

qch

Polecane