Halo Gdańsk! Halo Słupsk! Tu "Trójka pod księżycem"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Halo Gdańsk! Halo Słupsk! Tu "Trójka pod księżycem"
Musical "Alicja w Krainie Czarów" w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.Foto: mat.pras.

W pierwszym marcowym wydaniu audycji łączyliśmy się z dwoma miastami na Pomorzu. W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim przygotowywany jest spektakl interaktywny, performance pod tytułem "Proximity", a w Nowym Teatrze w Słupsku – musical na podstawie "Alicji w Krainie Czarów". Gośćmi audycji byli: Olga Bołądź, Wojciech Kościelniak i Dominik Nowak.

"Proximity", czyli "Bliskość", stanowi finał projektu "Kierunek – Islandia". W GTS projekt ten realizowany był w miejscu stworzonego przez profesora Jerzego Limona cyklu pod tytułem "Teatry Europy i Świata".

Do udziału w spektaklu reżyser Gudmundur Thordvaldsson zaprosił Olgę Bołądź, która w Islandii uczestniczyła w zdjęciach do filmu "Wolka". Poza tym w "Proximity" występują aktorzy islandzcy oraz studenci z Gdyni i Gdańska. "Proximity" jest opowieścią o tym, co dziś dla nas ważne: bliskości w czasie i po pandemii oraz losie uchodźców wojennych. Aktorka opowiedziała o przygotowaniach do premiery zaplanowanej na 3 marca.

Olga Bołądź w spektaklu "Proximity" - Gdański Teatr Szekspirowski Olga Bołądź w spektaklu "Proximity" - Gdański Teatr Szekspirowski / Dawid Linkowski/ Gdański Teatr Szekspirowski 

Musical "Alicja w Krainie Czarów" realizuje w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku mistrz teatru muzycznego, Wojciech Kościelniak. Jest on reżyserem oraz autorem adaptacji/scenariusza, libretta, nowego tłumaczenia fragmentów powieści Lewisa Carrolla. Wojciech Kościelniak realizuje swoje spektakle muzyczne od lat 90. Są to oryginale musicale (m.in. "Hair"), ale nade wszystko jego autorskie adaptacje klasyki powieściowej polskiej i światowej (np. "Chłopów", "Lalki", "Mistrza i Małgorzaty" i "Blaszanego bębenka"). Zaczynał swoją artystyczną drogę od grania w spektaklach dramatycznych (np. w Teatrze Polskim we Wrocławiu). Słynne są reżyserowane przez niego spektakle dyplomowe w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych (Filia we Wrocławiu). 

W roli gościa specjalnego audycji wystąpił dyrektor Nowego Teatru w Słupsku Dominik Nowak, który opowiedział m.in. o zbliżającym się Festiwalu Trzy Teatry oraz premierach zaplanowanych do końca sezonu 2022/23. 

Posłuchaj

1:55:00
Halo Gdańsk! Halo Słupsk! (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka pod księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 3.03.2023
Godzina emisji: 0.05

Polecane