Malvva – szamanka popu ze skłonnością do metamorfoz

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Malvva – szamanka popu ze skłonnością do metamorfoz
MalvvaFoto: Jacek Narkielun

Dlaczego swoją muzykę nazywa "szamańskim popem", skąd wziął się jej sceniczny pseudonim i czym zaskoczy słuchaczy na kolejnej płycie – o tym w "Serdecznych dźwiękach" opowiadała Malvva.

31-letnia Martyna Zając ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Po wielu latach śpiewania, u boku m.in. takich artystów, jak Kuba Badach, Kayah, Krystyna Prońko czy siostry Przybysz, w październiku 2022 roku opublikowała pierwszą solową płytę, zatytułowaną "Medalion".

Na swój pseudonim artystyczny wokalistka wybrała słowo Malvva. Taka pisownia nie jest przypadkowa – jak tłumaczyła Martyna w "Serdecznych dźwiękach", wynika to z numerologii, zgodnie z którą Malvva może być synonimem takich cech, jak nieskończoność, pracowitość, otwartość na ludzi i wrażliwość.

Wykonywaną przez siebie muzykę, tworzoną we współpracy z kompozytorem Arcadiusem Mauritzem i producentem No Echoes, artystka określa mianem "szamańskiego popu". – Szamaństwo jest chociażby w naturalnych instrumentach, które wykorzystaliśmy, zrobionych na przykład z pestek czereśni albo z grochu. Jest też kij deszczowy, który osobiście nagrywałam. Plus te energie, o których traktuje szamanizm. Ja wierzę w to, że muzyka jest przekaźnikiem energii, i taką właśnie, dobrą energią naładowana jest moja muzyka.

Album "Medalion" dostępny jest na razie tylko w formie cyfrowej, ale Malvva zapewnia, że niebawem ukaże się też fizyczny krążek. Tymczasem wokalistka pracuje już nad kolejną płytą, która może zaskoczyć jej fanów. – To jest fajna cecha artysty, że ma prawo i możliwości do tego, żeby się stale zmieniać. Podejrzewam, że ja obiorę ten kierunek, ponieważ te nowe kompozycje są w estetyce baśniowo-filmowej. To coś zupełnie innego niż to, co teraz możecie usłyszeć – mówiła rozmówczyni Mateusza Krautwursta.


Posłuchaj

50:41
Malvva – szamanka popu ze skłonnością do metamorfoz (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Lista utworów:

 1. Beady Belle feat. India.Arie – "Self-Fulfilling"
 2. Malvva – "Kontrapunkty"
 3. Łąki Łan – "Lovelock"
 4. Malvva – "Szuflada"
 5. Digit All Love – "Run Away"
 6. Malvva – "sec."
 7. Blue Man Group feat. Venus Hum – "I Feel Love"
 8. Tove Lo – "True Romance"
 9. Eva Cassidy – "Fields Of Gold"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 1.03.2023
Godzina emisji: 23.05

kc

Polecane