Mietek Szcześniak śpiewa wiersze ks. Jana Twardowskiego [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mietek Szcześniak śpiewa wiersze ks. Jana Twardowskiego [POSŁUCHAJ]
Koncert Mietka Szcześniaka w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wyjątkowy głos, bogate instrumentarium, a do tego znakomity repertuar oparty na poezji ks. Jana Twardowskiego – tak w skrócie można opisać koncert Mietka Szcześniaka w studiu im. Agnieszki Osieckiej w listopadzie 2017 roku. Przypomnieliśmy go na antenie Trójki, zapraszamy do posłuchania!

Mietek Szcześniak obecny jest na polskiej scenie muzycznej od połowy lat 80. Obdarzony wyjątkowym, soulowym głosem wokalista znany jest z tego, że nie goni za aktualnymi trendami i śpiewa wyłącznie to, co mu w duszy gra. Dowodem jest wydana w listopadzie 2016 roku płyta "Nierówni", zawierająca 11 kompozycji Szcześniaka do wierszy autorstwa ks. Jana Twardowskiego.

Nagrywając ten album, artysta chciał przekazać słuchaczom zestaw pozytywnych wartości: "ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej". W warstwie muzycznej słychać wyraźne echa brazylijskich rytmów bossa novy, samby, chorinjo czy sao.

Płyta w całości została nagrana akustycznie, z udziałem muzyków rodem z Brazylii. Aby wiernie oddać jej klimat na koncercie, który miał radiową premierę w Trójce 26 listopada 2017 roku, Szcześniak zaprosił na scenę imponujący zespół. W jego skład weszli:

Paulinho Garcia – gitara, śpiew
Marcin Pospieszalski – bas, śpiew
Krzysztof Herdzin – fortepian
Maks Grzesiak – I skrzypce
Katarzyna Boniecka – II skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Małgorzata Duź – wiolonczela
Paweł Dobrowolski – perkusjonalia
Thomas Sanchez – perkusjonalia


Posłuchaj

50:06
Mietek Szcześniak na scenie Trójki
+
Dodaj do playlisty
+

 


***

Na retransmisję koncertu Mietka Szcześniaka zaprosiliśmy w niedzielę (5 marca) o godz. 19.05.

kc

Polecane