Ania Rusowicz na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Bigbitowo-rockowo-funkowa podróż, przywołująca wspomnienie epoki hipisów – taka jest muzyka Ani Rusowicz. Wokalistka dała koncert na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej 2 lutego 2020 roku. Prawie dokładnie trzy lata później, w niedzielę 19 lutego 2023 roku, powróciliśmy wspomnieniami do tamtego magicznego wieczoru.

Wydany w 2019 roku album "Przebudzenie" był czwartą studyjną produkcją w dyskografii Ani Rusowicz. Wokalistka nigdy nie ukrywała fascynacji muzyką amerykańską, szczególnie tą z epoki "dzieci-kwiatów". Do nagrania tej płyty zainspirowała ją podróż do Nowego Orleanu, stąd w utworach znalazła się mocna reprezentacja sekcji dętej, co nadało im klimat znany z twórczości Jamesa Browna czy Otisa Reddinga.  

Artystka swój album wyprodukowała sama, a muzyka została zarejestrowana przy użyciu tradycyjnej taśmy i zagrana na tzw. setkę. Końcowy efekt wokalistka określiła mianem bigbitowo-rockowo-funkowej podróży, w którą chętnie wybierali się hipisi, których idee są dziś jak najbardziej aktualne. Piosenki miały się kojarzyć z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi, żyjącego zgodnie z naturą.

Również na "setkę" i z dużą dawką pozytywnej energii zagrała Ania Rusowicz wraz z towarzyszącym jej zespołem podczas koncertu, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 2 lutego 2020 roku. I właśnie ten koncert powtórzyliśmy w niedzielę, 19 lutego. Dzięki temu znowu mogliśmy poczuć dobre wibracje, jakie towarzyszyły tamtemu występowi.

kc

Polecane