Regeneracja - ważny element wysiłku fizycznego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Regeneracja - ważny element wysiłku fizycznego
Regeneracja jest równie istotna, co sam trening. Jak o nią zadbać? Foto: Shutterstock

Planując aktywność fizyczną, warto zadbać także o odpowiedni odpoczynek i regenerację. Od czego zacząć? O czym należy pamiętać? – W audycji "Biegam, bo lubię" radził doktor Remigiusz Rzepka, Trener przygotowania motorycznego i fizjoterapeuta. 

– Regeneracja jest kluczowa. Bieganie jest wpisane w tryb i rytm życia sportowców- amatorów. O ile ktoś jest młody i dopiero wchodzi w kulturę aktywności i biegania, jego ciało jest w stanie wiele wybaczyć. Także, jeśli chodzi o jego nadużywanie, niedosypiania czy brak pracy nad elastycznością. Z czasem przychodzi nam jednak za to zapłacić – mówił w audycji "Biegam, bo lubię" doktor Remigiusz Rzepka, Trener przygotowania motorycznego i fizjoterapeuta. 

Samoregeneracja

– Samoregeneracja to rutyna, którą można zrealizować w ciągu dnia. Od ćwiczeń uelastyczniających nasze ciało, po modne teraz rolowanie mięśni. Po wysiłku warto regenerować się również poprzez kąpiel i nawodnianie. W tym miejscu warto zaznaczyć, że niezmiernie ważne dla każdej osoby aktywnej, jest prawidłowe odżywianie i odpowiednie zbilansowanie kaloryczne. Dobrze dobrana dieta, powinna uwzględniać naszą podwyższoną aktywność fizyczną – dodał. 

Czytaj także:

Posłuchaj

3:40
Regeneracja - ważny element wysiłku fizycznego (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: 
Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 
16.02.2023
Godzina emisji: 
11.14

zch

Polecane