Kamil Bortniczuk o pomyśle utworzenia drużyny uchodźców na IO: gwarantuje udział sportowców niepopierających wojny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że utworzenie drużyny uchodźców na Igrzyskach Olimpijskich zagwarantowałby w nich udział osób, które nie popierają wojny. 

Kamil Bortniczuk wyszedł z propozycją do MKOl, żeby do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu dopuścić drużynę uchodźców z Rosji i Białorusi. To propozycja, którą Polska chce przeforsować wraz z wnioskiem o niedopuszczenie do udziału w imprezie reprezentacji Rosji i Białorusi.

Drużyna uchodźców

Kamil Bortniczuk powiedział, że pomysł drużyny uchodźców na Igrzyskach Olimpijskich spotkał się z aprobatą. - Wiem, że odbiór zakulisowy i medialny mojej propozycji jest bardzo dobry. Wczoraj ukazał się w jednym z norweskich dzienników, który zachwalał ten pomysł - powiedział.

- Dzięki temu rozwiązaniu mamy pewność, że na Igrzyskach wystartują ci, którzy w sposób oczywisty nie popierają wojny. Nie łudźmy się, że np. w reprezentacji Rosji wystartuje ktoś przeciwny Putinowi - zaznaczył.

Gość Polskiego Radia podkreślił, że wielu sportowców mogłoby w przypadku powstania takiej drużyny, otwarcie zamanifestować swoje poglądy. - Jest wielu zawodowych sportowców, którzy mieszkają poza Rosją. Myślę, że gdyby mieli taką sposobność, to skorzystaliby z tego, żeby na stałe zakorzenić się w cywilizacji Zachodu. Reprezentacja uchodźców to nic nowego, bo istnieje już od jakiegoś czasu - powiedział.

Posłuchaj

13:29
Kamil Bortniczuk m.in. o pomyśle drużyny uchodźców na IO (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz 
Gość: Kamil Bortniczuk (minister sportu i turystyki)
Data emisji: 15.02.2023
Godzina emisji: 8.44

dz/gs

Polecane