Futurystyczne dźwięki i obrazy na śląskim festiwalu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Futurystyczne dźwięki i obrazy na śląskim festiwalu
Na Game Music Fest dostępna będzie strefa VRFoto: shutterstock/Mongkolchon Akesin

Pokazy ognia, hologramy i mnóstwo muzyki ilustrowanej zapierającymi dech efektami wizualnymi – tego wszystkiego mogą się spodziewać goście Game Music Fest 2023. Interdyscyplinarny festiwal, organizowany przez Filharmonię Śląską, odbędzie się w dniach 17-18 lutego w Katowicach.

Muzyka w grach komputerowych odgrywa równie ważną rolę, co w filmach. Będzie można się o tym przekonać podczas zbliżającego się Game Music Fest w Katowicach. W pierwszym dniu imprezy, 17 lutego, w Spodku odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Františka Macka. Zagra ona tematy z takich topowych gier, jak "World of Warcaft" czy "League of Legends", a także utwory kojarzące się z klasycznymi tytułami, takimi jak "Super Mario" czy "Mortal Kombat".

Koncert będzie okraszony mnóstwem bodźców wizualnych. Na ekranach będą wyświetlane specjalne animacje, będą też widowiska taneczne, pokazy ognia i wiele innych atrakcji, które na razie pozostają tajemnicą organizatorów. – Przeżyjecie państwo coś, czego jeszcze nie było na polskim rynku – zapewnia dyrektor Filharmonii Śląskiej Adam Wesołowski.

Wydarzenia drugiego dnia festiwalu będą się odbywać w Filharmonii Śląskiej. Tam też odbędzie się koncert, tyle że z wykorzystaniem hologramów. Wcześniej planowany jest panel dyskusyjny na temat kierunku, w jakim rozwijają się gry komputerowe i wykorzystywana w nich muzyka. Oprócz tego będzie można odwiedzić strefę VR i wysłuchać w niej koncertu filharmoników śląskich z miejsca bezpośrednio pod sceną, tuż obok stanowiska dyrygenta.


Posłuchaj

4:46
Futurystyczne dźwięki i obrazy na śląskim festiwalu (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Adam Wesołowski (dyrektor Filharmonii Śląskiej)
Data emisji: 9.02.2023
Godzina emisji: 13.36

kc


Polecane