Ustawa o SN. Jak zareaguje Komisja Europejska? Terlecki ostrzega przed działaniami PE

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Komisja Europejska ocenia ustawę dotyczącą Sądu Najwyższego jako dobry krok, ale później jakiś kanciarz w Parlamencie Europejskim oskarży Polskę i wystraszona Komisja wstrzyma wypłaty – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Sejm odrzucił poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Za było 233 posłów, przeciw 207, a 12 się wstrzymało. Oznacza to, że do prezydenta dokument trafi w kształcie proponowanym przez rząd. Czy to rozstrzyga losy Krajowego Planu Odbudowy?

"Nie wiemy, co zrobi Bruksela"

– Nie wiemy, jak postąpi pan prezydent, nie wiemy też, jak ostatecznie zareaguje na to towarzystwo brukselskie – ocenił Ryszard Terlecki. Na uwagę, że Komisja Europejska pozytywnie patrzy na tę propozycję Warszawy, wicemarszałek Sejmu odparł: "Oni to oceniają jako dobry krok, ale potem któryś z kanciarzy, łapówkarzy w Parlamencie Europejskim oskarży Polskę i wystraszona Komisja wstrzyma wypłaty".

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że mówi się już o stu europosłach objętych podejrzeniami związanymi z aferą korupcyjną w Unii Europejskiej. Jak wskazał, niektórzy politycy są już aresztowani, a sprawy nie będzie można ukryć, bo "świadek koronny sypie".

Czytaj również:

Ustawa wiatrakowa, kolejny "kamień milowy"

Posłuchaj

14:49
Ryszard Terlecki o tym, jak Bruksela zareaguje na ustawę dot. Sądu Najwyższego (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Ryszard Terlecki (wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS)
Data emisji: 9.02.2023
Godzina emisji: 08.45

ms/IAR/kor

Polecane