"Chcielibyśmy, by przedstawił plan zakończenia impasu rozszerzenia NATO". Fogiel o wizycie Bidena w Polsce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Nasze relacje z USA były zawsze dobre, poza małymi momentami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Radosław Fogiel mówił w Trójce o oczekiwaniach w związku z wizytą prezydenta USA w Polsce. – Prezydent Biden potwierdził intencję przyjazdu. Powiem, czego można oczekiwać – przed nami szczyt NATO w Wilnie, tam muszą być podjęte decyzje. Chcielibyśmy, by przedstawił plan zakończenia impasu rozszerzenia NATO – stwierdził polityk PiS.

Był także pytany o zatwierdzenie przez Departament Stanu USA sprzedaży Polsce wyrzutni HIMARS z amunicją. – To efekt zapytania ministra Mariusza Błaszczaka z zeszłego roku – wyjaśnił, dodając, że zawarta jest tam jeszcze zgoda na zakup systemów artyleryjskich ATACMS i pocisków manewrujących.

Fogiel podkreślił, że w sprawie relacji ze Stanami Zjednoczonymi kwestie wojskowe nie są jedynymi. – Równocześnie to kwestie bezpieczeństwa, strategiczne i kwestie sojuszy – powiedział.


Posłuchaj

13:53
Radosław Fogiel: prezydent Biden potwierdził intencję przyjazdu, czego można oczekiwać – przed nami szczyt NATO w Wilnie, tam muszą być podjęte decyzje, chcielibyśmy, by przedstawił plan zakończenia impasu rozszerzenia NATO (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Radosław Fogiel (sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych, PiS)
Data emisji: 08.02.2022
Godzina emisji: 08.45

pg

Polecane