Linkin Park – nowy utwór na 20-lecie albumu "Meteora"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Linkin Park – nowy utwór na 20-lecie albumu "Meteora"
W nowej piosence "Lost" słychać głos Chestera BenningtonaFoto: PAP/Photoshot/Dafydd Owen

Już 10 lutego ukaże się nowy utwór zespołu Linkin Park – nosi on tytuł "Lost" i słychać w nim głos Chestera Benningtona. Wokalista popełnił samobójstwo ponad pięć lat temu.

Fani amerykańskiej grupy Linkin Park mają powody do radości. Muzycy opublikowali w mediach społecznościowych fragment piosenki "Lost", która powstała podczas sesji nagraniowych do albumu "Meteora". Całość będzie można usłyszeć już w piątek, 10 lutego. Wszystko to związane jest z rocznicą dwudziestolecia wydania płyty, która sprzedała się w ponad szesnastu milionach egzemplarzy i przyniosła takie hity, jak "Somewhere I Belong", "Numb" czy "Breaking the Habit".

"
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LINKIN PARK (@linkinpark)

Pierwsze oznaki tego, że muzycy Linkin Park szykują dla swych fanów jakąś niespodziankę, pojawiły się w ubiegłym tygodniu. W mediach społecznościowych zespołu opublikowano link do ściągnięcia pliku o tajemniczej nazwie "LiNkiNgPaRk-nUmB.exe". Przekierowywał on na stronę grupy, która otrzymała nową szatę graficzną, stylizowaną na tę z albumu "Meteora", i zawierała zegar, który odliczał czas do "godziny zero". Było więc jasne, że szykują się jakieś jubileuszowe atrakcje.

Linkin Park to jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów XXI wieku. Karierę grupy przerwała samobójcza śmierć wokalisty Chestera Benningtona w lipcu 2017 roku. Od tamtej pory zespół zawiesił działalność, a niektórzy z jego członków rozpoczęli kariery solowe. Na razie nic nie wskazuje na to, aby Linkin Park miał się reaktywować.

Czytaj też: 

kc

Polecane