Zandberg: nie będzie mitycznej jednej listy opozycji w wyborach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zandberg: nie będzie mitycznej jednej listy opozycji w wyborach
Adrian Zandberg stwierdził w rozmowie z Programem 3 Polskiego Radia, że o raczej nie jest możliwa wspólna lista opozycji w wyborach do parlamentuFoto: Polskie Radio

- Deklaracje pana Władysława Kosiniaka-Kamysza, deklaracje pana Szymona Hołowni były dosyć jednoznaczne. W związku z czym tej mitycznej jednej listy - to jest dość jasne - nie będzie - mówił w Programie 3 Polskiego Radia współprzewodniczący partii Razem Adrian Zandberg.

Od wielu miesięcy trwają dyskusje i rozważania o możliwości startu wszystkich (lub prawie wszystkich) partii opozycyjnych w wyborach do Sejmu na jednej wspólnej liście wyborczej. Wydaje się, że taka lista - ze względu na niechęć PSL-u i Polski 2050 - jest właściwie niemożliwa. W "Trójkowym komentarzu dnia" mówił o tym poseł Lewicy, współprzewodniczący partii Razem Adrian Zandberg.

Adrian Zandberg: jednej listy opozycji w wyborach nie będzie

Gość audycji podkreślił, że dyskusja o wspólnej liście opozycji "jest od dłuższego czasu dosyć bezpłodna". - Deklaracje pana Władysława Kosiniaka-Kamysza, deklaracje pana Szymona Hołowni były dosyć jednoznaczne. W związku z czym tej mitycznej jednej listy - to jest dość jasne - nie będzie - stwierdził Adrian Zandberg.

Rozmówca Dariusza Wieczorkowskiego zaznaczył, że "Razem robi swoje". - Odbyła się rada krajowa Razem. Razem chce budowy jednej, koalicyjnej listy Lewicy. I zbieramy w tym momencie te siły społeczne, które są na lewicy, żeby jak najsilniejsza lista Lewicy odegrała jak najistotniejszą rolę w przyszłym parlamencie - wyjaśnił.

Zdaniem Adriana Zandberga prospołeczna lewica ma szansę osiągnąć dobry wynik wyborczy, jeśli pokaże swój prospołeczny program, którego obszerne fragmenty współprzewodniczący partii Razem zaprezentował na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Czytaj również:

Posłuchaj

10:27
Adrian Zandberg: jest jasne, że mitycznej jednej listy opozycji nie będzie ("Trójkowy komentarz dnia")
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Audycja: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Adrian Zandberg (współprzewodniczący partii Razem)
Data emisji: 06.02.2023
Godzina emisji: 18.10

jmo/kor

Polecane