Królowa Beyonce. Wielki triumf wokalistki na gali Grammy 2023

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Królowa Beyonce. Wielki triumf wokalistki na gali Grammy 2023
Beyonce odbiera nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze Nagranie Dance/ElektroniczneFoto: MARIO ANZUONI / Reuters / Forum

Cztery statuetki zdobyte podczas tegorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy sprawiły, że amerykańska supergwiazda popu ma ich już w swej kolekcji rekordowe trzydzieści dwie sztuki. – Beyonce skradła koronę Madonnie – ocenia dziennikarz muzyczny Damian Sikorski.

Grammy Awards 2023 przyznano w nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles. Sześćdziesiąta piąta gala zapisze się w annałach przede wszystkim za sprawą Beyonce, która triumfowała w czterech z dziewięciu kategorii, jakie przyniósł jej wydany w ubiegłym roku album "Renaissance". Wokalistka rodem z Teksasu odebrała nagrody za Najlepszy Album Dance/Elektroniczny ("Renaissance"), Najlepsze Nagranie Dance/Elektroniczne ("Break My Soul"), Najlepszą Piosenkę R&B ("Cuff It") i Najlepszy Tradycyjny Występ R&B ("Plastic Off the Sofa").

Wzruszona rekordzistka

Z trzydziestoma dwoma statuetkami na koncie Beyonce jest absolutną rekordzistką, zdystansowała bowiem dotychczasowego lidera rankingu, nieżyjącego już dyrygenta Georga Soltiego, który zdobył o jedną nagrodę mniej. – Staram się zapanować nad wzruszeniem – mówiła podczas ceremonii oklaskiwana na stojąco gwiazda, dziękując swoim bliskim i współpracownikom, którzy pomogli jej odnieść tak gigantyczny sukces.

W pamięci widzów niedzielnego show zapewne zapisze się też Harry Styles, który dał minikoncert, a na dodatek triumfował w bardzo prestiżowej kategorii Album Roku ("Harry’s House"). Tę noc do końca życia zapamięta także Samara Joy. Młoda jazzowa wokalistka o głosie porównywanym do legendarnej Elli Fitzgerald opuściła galę z nagrodą dla Najlepszego Nowego Artysty.


Posłuchaj

2:37
Jan Pachlowski o gali Grammy Awards 2023 (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Pracowita królowa

– Możemy powiedzieć, że Beyonce skradła koronę Madonnie – stwierdził w Trójce Damian Sikorski. Dziennikarz muzyczny Polskiego Radia zwrócił przy tym uwagę, że osiągnięcie statusu królowej muzyki pop było możliwe dzięki wielkiemu wysiłkowi i perfekcjonizmowi 41-letniej Amerykanki. – Jest bardzo pracowita. Dba o formę swoją, ale też swoich muzyków i ludzi, z którymi pracuje.

Na to, aby Beyonce mogła dojść na szczyt, pracował przez wiele lat sztab ludzi. – Jednak to ona jest kierowniczką i to ona zawsze stawia kropkę – mówił gość "Trójki do trzeciej". – Myślę, że program dnia takiej artystki jest rozpisany na pięć lat do przodu.

Była wokalistka grupy Destiny's Child słynie nie tylko z doskonale wyprodukowanych albumów, ale także z perfekcyjnych, dopracowanych w każdym szczególe koncertów. Jak na żywo prezentuje się i brzmi Beyonce, polscy fani będą mieli okazję przekonać się już 27 czerwca, gdy artystka wystąpi na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.


Posłuchaj

5:19
Damian Sikorski o fenomenie Beyonce (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autor materiału: Jan Pachlowski
GośćDamian Sikorski (dziennikarz muzyczny PR)
Data emisji: 6.02.2023
Godziny emisji: 14.19, 14.25

kc

 


Polecane