Paweł Soloch: różne okoliczności mogą wpłynąć na kształt wizyty Joe Bidena

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Mówi się o przygotowywanej przez Rosjan wielkiej ofensywie przeciwko Ukrainie. Jednocześnie nastąpiła dynamizacja przekazywania sprzętu ze strony Zachodu. Różne okoliczności mogą wpłynąć na ostateczny termin, kształt, formułę wizyty prezydenta USA w naszej części Europy - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Soloch, doradca prezydenta RP.

Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że odwiedzi Polskę, choć dodał, że nie wie, w jakim terminie. O ustalenia związane z wizytą pytany był w "Salonie politycznym Trójki" doradca prezydenta RP Paweł Soloch.

- Mamy informację bezpośrednią od samego prezydenta, że taka wizyta w naszym regionie jest planowana - podkreślił. - Gospodarzami tematu są Amerykanie, więc musimy czekać cierpliwie, kiedy Biały Dom poda dodatkowe szczegóły - wskazał.

Jak wyjaśnił, wizyta zależy też od ogólnego rozwoju sytuacji. Zwrócił uwagę, że "mówi się o przygotowywanej przez Rosjan wielkiej ofensywie przeciwko Ukrainie", a jednocześnie nastąpiła dynamizacja przekazywania sprzętu ze strony Zachodu.

- Różne okoliczności mogą wpłynąć na ostateczny termin, kształt, formułę wizyty prezydenta w naszej części Europy - podkreślił Paweł Soloch.

Dodał, że podczas wizyty Joe Bidena strona polska będzie chciała poruszyć temat zakupów broni ze Stanów Zjednoczonych oraz przyspieszenia dostaw już zamówionego sprzętu dla polskich sił zbrojnych. Omawiane będą również kwestie bezpieczeństwa w regionie.

- W momencie wizyty Joe Bidena w Europie, na flance wschodniej, przesłanie prezydenta będzie w szerszym kontekście niż tylko relacji polsko-amerykańskich - zaznaczył gość audycji.


Posłuchaj

14:21
Paweł Soloch o planowanej wizycie Joe Bidena w Polsce (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Soloch (doradca prezydenta)
Data emisji: 6.02.2023
Godzina emisji: 8.45

IAR/fc/gs/kor

Polecane