Ignacy: przy fortepianie otwiera mi się serce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Ignacy: przy fortepianie otwiera mi się serce
Fragment okładki singla Ignacego, zatytułowanego "To co mam"Foto: materiały prasowe

Muzyka od zawsze była jego pasją, piosenki pisał już jako 13-latek, a gdy siada przy fortepianie, to otwiera mu się serce – tego wszystkiego dowiedzieliśmy się z "Serdecznych dźwięków" o Ignacym, którego przebój "Czekam na znak" zawojował w ubiegłym roku anteny stacji radiowych.

19-letni Ignacy Błażejowski dał się poznać szerszej publiczności dzięki telewizyjnym programom "Mali giganci" (2016) oraz "The Voice of Poland" (2020). Jako gość specjalny wystąpił także w finale programu "The Voice Kids", gdzie zaśpiewał piosenkę "Koniec". Jak wyznał w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem, skomponował ją w wieku 13 lat.

– Muzyka od zawsze była moją jedyną pasją i tym, co mnie interesowało – powiedział gość "Serdecznych dźwięków". Aby pogłębić znajomość kultury amerykańskiej, zaczął studiować amerykanistykę na UW. Na razie skupia się jednak głównie na karierze muzycznej, szczególnie po ogromnym sukcesie, jaki odniósł jego utwór "Czekam na znak", jedna z najpopularniejszych piosenek w polskich stacjach radiowych w 2022 roku.

– To na pewno ogromne zaskoczenie. To jeden z tych utworów, które napisałem razem z moim producentem Leonem w ciągu godziny czy dwóch. Nawet w momencie, gdy go wypuszczaliśmy, kompletnie nie spodziewaliśmy się, że odniesie taki sukces – mówił Ignacy.

Artysta wyznał też, że granie jest dla niego najbardziej naturalną czynnością na świecie. – Gdy siadam przy fortepianie, to otwiera mi się serce i czuję, że wtedy jestem sobą, jestem w tym prawdziwy.

źródło: YouTube / Ignacy

Ignacy Błażejowski urodził się w 2003 roku w Krośnie. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku siedmiu lat, kiedy to mama zaprowadziła go na pierwsze zajęcia ze śpiewu. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie fortepianu, a jego największą muzyczną miłością jest jazz. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Lista utworów:

 1. Kiah Victoria – "Another Life"
 2. Ignacy – "Koniec"
 3. Tamino – "Cinnamon"
 4. Ignacy – "Dream"
 5. Latarnik – "Panna"
 6. Ignacy – "To, co mam"
 7. James Blake – "If the Car Beside You Moves Ahead"
 8. Ignacy – "Odnajdę"
 9. Eli Keszler – "The Accident"
 10. Maya Delilah – "Thank You"
 11. Kortez – "Wiem, że mnie podglądasz"

Posłuchaj

50:38
Ignacy: przy fortepianie otwiera mi się serce (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 1.02.2023
Godzina emisji: 23.05

kc

 


Polecane