Wiceminister rozwoju o KPO: projekt ustawy o SN wypełnia możliwość złożenia pierwszego wniosku o wypłaty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Jeżeli mamy możliwość przyspieszyć ten proces i jak najszybciej złożyć ten wniosek, to to zróbmy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, o możliwym wniosku o wypłatę KPO bez czekania na podpis prezydenta pod ustawą o SN, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk-Patkowska.

Wiceminister rozwoju i technologii była pytana o sprawę nowelizacji ustawy o SN i możliwych wypłat KPO.

- Nie jesteśmy stroną naiwną w rozmowach z Brukselą, KE, zdajemy sobie sprawę, że tryb negocjacji może trwać, choć wszystkie zapowiedzi KE mówią, że ten projekt ustawy wypełnia możliwość złożenia pierwszego wniosku - powiedziała Olga Semeniuk-Patkowska.

Dodała, że możliwy jest wniosek o wypłatę KPO bez czekania na podpis prezydenta pod ustawą o SN. - Uważam, że to ruch prawidłowy. Jeżeli mamy możliwość przyspieszyć ten proces i jak najszybciej złożyć ten wniosek, to to zróbmy - stwierdziła.

Ważne rozmowy z UE

- Zdajemy sobie sprawę, że w trakcie realizacji kamieni milowych może dochodzić do różnych odchyleń ze strony KE, ale nie robiąc nic zamykamy furtkę do jakichkolwiek rozmów, a nie o to chodzi. Nie jesteśmy partią, która chciałaby wyprowadzić Polskę z UE, chcemy być w UE jako suwerenny silny kraj - mówiła wiceminister.

- Wytrącamy opozycji argument, że są proeuropejscy. Jedyny punkt wyborczy Donalda Tuska to: "doprowadzimy do przelewów finansowych z Brukseli do Polski", a my pokazujemy, że cały czas mamy stałą delegację w UE, negocjujemy, mamy pozytywne sygnały z Brukseli - zaznaczyła Olga Semeniuk-Patkowska.

Stwierdziła, że "opozycja dąży do wzmożonego chaosu i nie przekłada się to na poparcie". - Wybory zadecydują; opozycja w różnych konfiguracjach, relacjach i partnerstwach próbowała zaczarować społeczeństwo i to się nie udawało - oceniła.


Posłuchaj

20:03
Olga Semeniuk: zdajemy sobie sprawę, że w trakcie realizacji kamieni milowych może dochodzić do różnych odchyleń ze strony KE, ale nie robiąc nic zamykamy furtkę do jakichkolwiek rozmów (Sygnały Dnia/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Olga Semeniuk-Patkowska (wiceminister rozwoju i technologii)

Data emisji: 02.02.2023

Godzina emisji: 7.15

pg

Polecane