Stanisław Szwed: od dziś można składać nowe wnioski w programie 500+

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Z 500+ korzysta 7 mln dzieci i młodzieży. Wypłaciliśmy ponad 220 mld zł, trafiły do polskich rodzin - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed przypomniał, że dziś rozpoczyna się nabór wniosków w programie Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy.

Stanisław Szwed mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że szybkie przesłanie wniosku gwarantuje utrzymanie ciągłości wypłaty świadczenia.

- Od dziś można składać nowe wnioski przez systemy elektroniczne, przez portal ZUS, program Empatia naszego ministerstwa i przez bankowość elektroniczną, jeśli złożymy teraz, od 1 lutego do końca kwietnia, mamy gwarancję ciągłości wypłaty - mówił wiceminister.

Wypłacono 220 mld złotych

- Z 500+ korzysta 7 mln dzieci i młodzieży. Wypłaciliśmy ponad 220 mld zł, trafiły do polskich rodzin, to 6000 zł rocznie, 120 tys. zł w ciągu 18 lat, do dobry zastrzyk finansowy dla rodziców - stwierdził Stanisław Szwed.

- Zachęcamy wszystkich, by już składać wnioski ws. wypłaty świadczenia na nowy okres - dodał wiceminister.

Posłuchaj

13:06
Stanisław Szwed: z 500+ korzysta 7 mln dzieci i młodzieży, wypłaciliśmy ponad 220 mld zł, trafiły do polskich rodzin, to 6000 zł rocznie, 120 tys. zł w ciągu 18 lat, do dobry zastrzyk finansowy dla rodziców (Sygnały Dnia/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj także:

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Stanisław Szwed (wiceminister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 1.02.2023

Godzina emisji: 7.15

pg

Polecane