Krzysztof Śmiszek: dodatkowe świadczenia dla emerytów to nie rozdawnictwo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Jeśli będzie rząd miał jakiś pomysł na to, jak jeszcze wzmocnić te świadczenia, nie ma problemu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Śmiszek z Lewicy, deklarując poparcie dla działań mających na celu wsparcie seniorów.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed poinformował, że gotowy jest projekt ustawy dotyczący czternastej emerytury w 2023 roku. Podkreślił, że środki na ten cel są zabezpieczone. Dodatkowe świadczenie dla seniorów krytykują politycy opozycji, którzy mówią o "kupowaniu wyborców" i "rozdawaniu pieniędzy na prawo i lewo".

- Lewica na pewno nie mówi o tym, że to, że starsze osoby, emeryci, renciści dostają dodatkowe świadczenia, jest czymś złym albo rozdawnictwem - zapewnił Krzysztof Śmiszek. - Nie mam problemu z tym, żeby poprzeć każdy dobry projekt, który miałby podwyższyć emerytury naszym seniorom - dodał, wskazując, że "pracowali na to całe życie".

- Jeśli będzie rząd miał jakiś pomysł na to, jak jeszcze wzmocnić te świadczenia, nie ma problemu - stwierdził.

Gość "Sygnałów dnia" wskazał, że waloryzacja świadczeń na poziomie 14 proc. nie rekompensuje inflacyjnych podwyżek, bo ceny podstawowych produktów w sklepach wzrosły o 20-30 proc.

- Nie udawajmy też, że PiS nagle rozwiązało wszystkie bolączki starszych osób - powiedział Śmiszek.

Wyraził obawę, że "te wszystkie zapowiedzi to za mało i trzeba rozwiązań systemowych" i wskazał, że gospodarstw prowadzonych przez starsze osoby będzie coraz więcej. Przypomniał też, że Lewica proponuje wprowadzenie renty wdowiej.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

13:52
Krzysztof Śmiszek o wsparciu polskich seniorów (Jedynka/Sygnały dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Krzysztof Śmiszek (Lewica)

Data emisji: 1.02.2023

Godzina emisji: 8.15

fc

Polecane