Dziennikarze Jedynki i Trójki zapraszają na plenerowe audycje z Krynicy-Zdroju

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dziennikarze Jedynki i Trójki zapraszają na plenerowe audycje z Krynicy-Zdroju
Akcja "Z głową w górach" to wizyty dziennikarzy Polskiego radia w popularnych górskich kurortach. Tym razem zapraszamy do Krynicy-Zdrój. Foto: Polskie Radio

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia oraz radiowej Trójki, 3 i 4 lutego zapraszają do Krynicy Zdroju. Wprost z górskiego kurortu specjalne wydania plenerowych audycji w ramach cyklu „Z głową w górach”. Podczas wizyty w Beskidzie Sądeckim dziennikarze Polskiego Radia będą na Jaworzynie Krynickiej, gdzie m.in. wraz ze słuchaczami zamierzają doskonalić technikę jazdy oraz opowiadać o bezpieczeństwie na stoku. 

  • W te weekend w ramach cyklu "Z głową w górach" dziennikarze Programu 1 oraz Programu 3 są w kolejnej górskiej miejscowości. Akcja ma celu propagowanie aktywnego wypoczynku, bezpieczeństwa na stokach oraz prezentację walorów turystycznych, krajoznawczych i kulturowych odwiedzanych miejsc. 

. .

W piątek, 3 lutego na "Muzyczną Jedynkę" (od godz. 13.00) zaprosił Paweł Sztompke. W audycji między innymi rozmowy z odwiedzającymi Krynicę-Zdrój. W sobotę, 4 lutego, specjalne plenerowe wydanie audycji "Jedyne takie miejsce" (od godz. 9.00) poprowadzi Roman Czejarek. Pasjonaci białego szaleństwa będą także mogli liczyć na obszerne relacje Patryka Bedlińskiego


. .

W piątek (3 lutego) od godz.10.00, dziennikarz radiowej Trójki - Piotr Firan - zaprosił na plenerowe wydanie audycji "Zapraszamy na weekend"Będziemy chłonąć atmosferę tego cudownego miejsca, znanego ze swoich  pro zdrowotnych właściwości. "Zapraszamy na weekend" to niezmiennie odkrywanie lokalnych atrakcji i rozmowy z mieszkańcami – zapowiadał prezenter. 

Z kolei w godz. 19.00-22.00 Tomasz Miara poprowadził "górskie" wydanie "Listy przebojów Trójki". Michał Grabkowski zaprezentuje sety DJ-skie w piątek o godz. 15.00 oraz w sobotę o godz. 12.00. 

W sobotę (4 lutego) słuchacze będą mogli ponownie spotkać się z Piotrem Firanem, podczas audycji "Login: Aktywni" o godz. 15.00 i posłuchać o  aktywnościach, które wpływają na poprawę naszej kondycji. Ekipa radiowej Trójki będzie też na bieżąco relacjonowała w serwisach i mediach społecznościowych, to co będzie się działo w Krynicy-Zdroju. 

- Podczas wizyty w Krynicy-Zdroju oczywiście odwiedzimy Pijalnię Główną. To w niej można "skosztować" najsłynniejszych krynickich wód takich jak Jan, Zuber czy Tadeusz. Powodów do odwiedzenia Krynicy jest jednak więcej, bo to właśnie tam żył i tworzył jeden z najważniejszych twórców prymitywizmu - Nikifor Krynicki. W Willi Romanówka znajduje się Muzeum Nikifora. W Krynicy jest też jedna z dwóch w Polsce drewnianych wież widokowych w koronie drzew. Planujemy spacer malowniczym, historycznym krynickim deptakiem, odwiedzimy również Muzeum Turystyki Górskiej. Oczywiście opowiemy o łemkowskiej kulturze i kuchni – zachęca Paweł Turski, dziennikarz radiowej Trójki. 

W ramach cyklu "Z głową w górach" dziennikarzy Programu Pierwszego i radiowej Trójki będzie można spotkać w Szczyrku (10-11 lutego), Czarnej Górze (17-18 lutego) oraz Ustrzykach Dolnych (24-25 lutego).

Więcej informacji o akcji "Z głową w górach" na stronach internetowych: <<< JEDYNKI >>> oraz <<< TRÓJKI >>>

***

W ramach cyklu "Z głową w górach" dziennikarzy radiowej Jedynki i radiowej Trójki będzie można spotkać w Szczyrku (10-11 lutego), Czarnej Górze (17-18 lutego) oraz Ustrzykach Dolnych (24-25 lutego). 

mat. pras. / oprac. rk 

Polecane