Paweł Krutul: opozycja musi się szybko porozumieć ws. startu w wyborach. Wyborcy się niecierpliwią

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paweł Krutul: opozycja musi się szybko porozumieć ws. startu w wyborach. Wyborcy się niecierpliwią
Poseł Nowej Lewicy Paweł Krutul stwierdził, że opozycja musi jak najszybciej porozumieć się ws. startu w wyborachFoto: PAP/Andrzej Lange

– Musimy jak najszybciej się porozumieć, żeby nasi wyborcy, niezdecydowani wyborcy wiedzieli z jaką inicjatywą, z jakim programem idziemy do wyborów. Czas nas tutaj goni, bo ludzie to widzą [...] i też nas o to pytają. I czuć zniecierpliwienie i pretensję do nas – mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł Nowej Lewicy Paweł Krutul.

Opozycja toczy spór o to, w jakim układzie pójdzie do wyborów parlamentarnych jesienią tego roku: czy będzie to jedna wspólna lista opozycyjna, czy będą to dwa duże bloki - centrowy i lewicowy, czy może każda partia będzie startować osobno. W Programie 3 Polskiego Radia gościł poseł Nowej Lewicy Paweł Krutul, który komentował zamieszanie wokół przygotowań do wyborów.

Spór na opozycji. "Musimy pokazać program"

Jak wyjaśnił gość Polskiego Radia, w wyborach będzie chodziło przede wszystkim o wyborców niezdecydowanych. Ich przekonanie będzie miało największy wpływ na wynik wyborów, zaś przedłużające się "rozterki na opozycji" nie służą w mobilizacji i przekonywaniu tego elektoratu.

 Musimy jak najszybciej się porozumieć, żeby nasi wyborcy, niezdecydowani wyborcy wiedzieli z jaką inicjatywą, z jakim programem idziemy do wyborów. Czas nas tutaj goni, bo ludzie to widzą [...] i też nas o to pytają. I czuć zniecierpliwienie i pretensję do nas  mówił Paweł Krutul.

Krutul: Lewica jest gotowa iść do wyborów wspólnie

Poseł podkreślił, że zarząd Nowej Lewicy podjął niedawno decyzję o gotowości tej partii do startu w wyborach na wspólnej liście z innymi partiami, bez względu na to, czy to będzie jedna lista całej opozycji, czy to będą dwa bloki opozycyjne. Jednak  jak zaznaczył  Lewica jest też gotowa do startu samodzielnego.

 Trzeba pójść w takiej konfiguracji, żeby w październiku w demokratycznych wyborach odsunąć prawicę od władzy. Taki jest nasz cel. I chcemy zrobić wszystko, żeby to się ziściło. Lewica jest gotowa, stoi i czeka  podkreślił Krutul.

Czytaj również:

Posłuchaj

9:35
Paweł Krutu: Lewica jest gotowa do wspólnego startu w wyborach. Możemy też iść samodzielnie ("Trójkowy komentarz dnia")
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Paweł Krutul (Nowa Lewica)
Data emisji: 26.01.2023
Godzina emisji: 18.10

jmo

Polecane