Zdrowa dieta dla biegaczy i nie tylko. Co jeść zimą?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zdrowa dieta dla biegaczy i nie tylko. Co jeść zimą?
Co jeść, by czuć się dobrze o każdej porze roku? Foto: Shutterstock

– To nie jest łatwy czas na zdrową dietę – przyznaje dr Hanna Stolińska-Fiedorow, dietetyk kliniczna, i zachęca, by niezależnie od swojej aktywności fizycznej wytrwać w zdrowych nawykach. 

– Zimą mało jest sezonowych produktów, a my jesteśmy już trochę zmęczeni wszystkimi kiszonkami i mrożonkami. Warto jednak wytrwać i poszukać produktów, które są świeże. Są przecież warzywa korzeniowe, kapusta, a przede wszystkim trwa sezon na jarmuż, który ma w sobie dużo żelaza. To składniki, które szczególnie przydają się przy dużej aktywności fizycznej – mówiła w "Biegam, bo lubię" dr Hanna Stolińska-Fiedorow, dietetyk kliniczna.

Czytaj także:

Co jeść, by odżywiać się zdrowo zimą? 

– Bazujmy na mrożonkach i na owocach. Jabłka, gruszki oraz cytrusy  one wszystkie dostarczą nam witamin i potrzebnych składników. Nie zapominajmy także o produktach zbożowych. Kasze są dla biegaczy bardzo ważne, szczególnie kasza gryczana lub komosa. Polecam opierać dietę na ciepłych potrawach z dodatkiem roślin strączkowych. Jedzmy je regularnie, ale w mniejszych porcjach – radziła w Trójce.  

Posłuchaj

2:22
Zdrowa dieta dla biegaczy i nie tylko (Biegam, bo lubię/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: 
Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 
26.01.2023
Godzina emisji: 
11.21

zch

Polecane