Kiedy wniosek ws. KPO? Szynkowski vel Sęk podał dwa istotne warunki do spełnienia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Zostały nam do spełnienia dwa istotne warunki: przyjęcie ustawy o Sądzie Najwyższym i przyjęcie ustawy wiatrakowej. Wtedy złożymy wniosek ws. KPO - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, minister do spraw Unii Europejskiej.

Szymon Szynkowski vel Sęk przyznał, że "ustawa wiatrakowa to ważny kamień milowy i bez przyjęcia tej ustawy trudno wyobrazić sobie pozytywne rozpatrzenie przez KE wniosku o płatność".

- Jesteśmy bliscy pozytywnego finału w tej sprawie. Ta ustawa jest efektem kompromisu z KE i poprawki Senatu stwarzają ryzyko, że przedłuży się procedura pozyskiwania środków z KPO. Poprawki mogą załamać ten kompromis, bo zaburzą wypracowany balans - powiedział gość Programu 3 Polskiego Radia.

Minister do spraw Unii Europejskiej odniósł się również do działań opozycji ws. pozyskania środków z KPO. - Jestem zażenowany działaniem opozycji, która chce zakwestionować przyjęty kompromis ws. KPO. To nie przeszkadzanie rządowi, ale Polsce w uzyskaniu środków na projekty dla Polaków. Zostały nam do spełnienia dwa istotne warunki: przyjęcie ustawy o SN i przyjęcie ustawy wiatrakowej. Wtedy złożymy wniosek ws. KPO - dodał.

Czytaj także:

Posłuchaj

12:06
Kiedy wniosek ws. KPO? Minister ds. UE podał dwa istotne warunki do spełnienia (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk (minister do spraw Unii Europejskiej)
Data emisji: 26.01.2022
Godzina emisji: 8.45

dn/kor

Polecane