Bortniczuk: Santos ma świetne CV, nie skacze z kwiatka na kwiatek, przywiązuje się do miejsca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bortniczuk: Santos ma świetne CV, nie skacze z kwiatka na kwiatek, przywiązuje się do miejsca
Kamil Bortniczuk w Programie 3 Polskiego Radia komentował wybór Fernando Santosa na trenera reprezentacjiFoto: PR

– To trener, który się przywiązuje do miejsca, w którym pracuje, który przykłada się do tego, żeby współtworzyć systemy szkolenia młodzieży – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister sportu Kamil Bortniczuk, komentując wybór Fernando Santosa na trenera piłkarskiej kadry narodowej.

We wtorek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ogłosił oficjalnie, że nowym selekcjonerem piłkarskiej kadry narodowej zostanie portugalski trener Fernando Santos. Wcześniej kierował on przez długie lata drużyną Portugalii, jeszcze wcześniej - Grecji, a także szeregiem greckich i portugalskich klubów. Od początku jego kariery trenerskiej Polska jest dopiero trzecim krajem, w którym będzie pracował. W Programie 3 Polskiego Radia sprawę komentował minister sportu Kamil Bortniczuk.

Fernando Santos nowym trenerem. "Absolutny światowy top"

Gość audycji przyznał, że po zakończonych mistrzostwach świata, w których Polska odpadła po nie najlepszej grze w 1/8 finału, nie uważał za konieczne, aby zmieniać trenera kadry narodowej. Skoro jednak podjęto taką decyzję – zdaniem Kamila Bortniczuka następcą Czesława Michniewicza powinien być trener z absolutnego światowego topu.

– To nie było zadanie łatwe, ale prezes Cezary Kulesza wykonał tutaj gigantyczną pracę i myślę, że osiągnął wielki sukces, kontraktując Fernando Santosa, czyli trenera, który przez ostatnich osiem lat trenował topową reprezentację, a wcześniej cztery lata Grecję – mówił minister sportu.

Kamil Bortniczuk: Fernando Santos przywiązuje się do miejsca i ma świetne CV

Jak podkreślił, Santos, w przeciwieństwie do Paulo Sousy, jednego ze swoich poprzedników na stanowisku selekcjonera reprezentacji, który także pochodził z Portugalii, nie skacze z kwiatka na kwiatek. – To trener, który się przywiązuje do miejsca, w którym pracuje, który przykłada się do tego, żeby współtworzyć systemy szkolenia młodzieży – podkreślił Kamil Bortniczuk.

Minister przypomniał dotychczasowy dorobek Fernando Santosa oraz to, że aż dotąd pracował jedynie w dwóch krajach: Grecji i Portugalii. – Trener z absolutnie wyśmienitym CV. Jeżeli dodamy do tego, że planuje zamieszkać w Polsce i angażować się też w bieżące życie naszego światka piłkarskiego, w systemy szkolenia młodzieży, to już dziś możemy powiedzieć, że to naprawdę świetna robota PZPN-u i prezesa Kuleszy. Wierzę w to i trzymam kciuki za to, żeby znalazła stosunkowo szybko odzwierciedlenie w wynikach naszej kadry i w stylu gry – mówił szef resortu sportu.

Czytaj również:

Posłuchaj

10:33
Kamil Bortniczuk: Fernando Santos przywiązuje się do miejsca, nie skacze z kwiatka na kwiatek, jak jeden z jego poprzedników (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Kamil Bortniczuk (minister sportu i turystyki)
Data emisji: 25.01.2023
Godzina emisji: 18.10

jmo

Polecane