Wiceprzewodniczący Polski 2050 o Sikorskim: powinien się trzy razy zastanowić, zanim coś powie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Trochę tu działa syndrom bronić swojego. To naturalne, to pewna lojalność wewnątrzpartyjna - powiedział wiceprzewodniczący partii Polska 2050 Michał Kobosko, pytany, czy Donald Tusk nie bagatelizuje wypowiedzi Radosława Sikorskiego o rozbiorze Ukrainy. 

- Takie słowa nie powinny paść, szczególnie ze strony doświadczonego dyplomaty; powinien się niezwykle pilnować w tym, co mówi - stwierdził Michał Kobosko.

- Przypomnę, że dwa razy był kandydatem na kandydata na prezydenta z ramienia PO; jeżeli jeszcze chce odgrywać znaczącą rolę, powinien się pilnować; jeżeli ma poważne ambicje, powinien trzy razy się zastanowić, zanim coś napisze na Twitterze, zanim coś powie w wywiadzie - ocenił polityk Polski 2050.

Syndrom "bronić swojego"

Zapytany, czy Donald Tusk nie bagatelizuje słów Sikorskiego i czy on sam nie jest tym rozczarowany, powiedział, że "trochę tu działa syndrom bronić swojego, to naturalne, to pewna lojalność wewnątrzpartyjna".

- Na koniec co będzie, to się okaże po wyborach i przy ew. przejmowaniu funkcji przez takie osoby jak minister Sikorski. To będzie moment, w którym zapadnie decyzja, czy on rzeczywiście powinien pełnić istotne role, skoro nie pierwszy raz nie zapanował nad językiem w kwestiach najbardziej delikatnych, bo dotyczących Ukrainy - powiedział wiceprzewodniczący Polski 2050.

Posłuchaj

13:05
Michał Kobosko: czuję, że jesteśmy w tej chwili istotnym podmiotem w pewnej rozgrywce politycznej; opozycyjne partie tak bardzo doświadczone, świetne i sprawne, przegrywały w ostatnich latach wybory za wyborami (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Kobosko (wiceprzewodniczący Polski 2050)
Data emisji: 25.01.2022
Godzina emisji: 8.45

kor

Polecane