"Z nienawiści do PiS zaczęli szkodzić Polsce". Wawrzyk o słowach Sikorskiego i Rostowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Z nienawiści do PiS zaczęli szkodzić Polsce". Wawrzyk o słowach Sikorskiego i Rostowskiego
Wawrzyk: osoby zaangażowane w skazanie Andrzeja Poczobuta będą wciągnięte na polską listę sankcjiFoto: msz.gov.pl

Prof. Piotr Wawrzyk powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że zastanawiające jest to, że Radosław Sikorski po raz kolejny udziela wypowiedzi, która jest wodą na młyn dla rosyjskiej propagandy. Ocenił także, że politycy PO zatracili się w nienawiści do PiS i tym samym szkodzą Polsce.

W poniedziałek rano Radosław Sikorski był gościem Radia ZET. W trakcie rozmowy poruszono m.in. temat wojny na Ukrainie. Polityk PO, były szef MSZ, został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy. - Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być - odpowiedział Sikorski.

Ze słowami Radosława Sikorskiego zgodził się były minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Rostowski. "Myślę tak samo jak Radosław Sikorski. Wzywam Mateusza Morawieckiego do powiedzenia nam prawdy na ten temat, bo poszlaki są znaczące, że właśnie tak było" - napisał.

Szkodzenie Polsce

Prof. Piotr Wawrzyk powiedział, że zastanawiające jest to, że Radosław Sikorski po raz kolejny wypowiada narrację, która służby kremlowskiej propagandzie. - To nie jest pierwsza taka wypowiedź Radosława Sikorskiego. Pamiętamy wszyscy jego niesławny wpis dot. eksplozji Nord Stream. Pojawia się pytanie, co jest powodem takich działań. Czy to bezmyślność, głupota, chęć zaistnienia w mediach czy może coś gorszego? - pytał.

- Trudno nie stawiać pytania, skąd nagle takie wypowiedzi, które dają paliwo rosyjskiej propagandzie i to w stosunkowo krótkim czasie - dodał.

Gość Polskiego Radia powiedział, że politycy PO zatracili się w nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości. - W podobnym tonie wypowiada się były minister finansów w rządzie Donalda Tuska pan Rostowski. Panowie z niechęci do PiS zeszli do szkodzenia Polsce. To jest chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz - ocenił.

Posłuchaj

9:23
Prof. Piotr Wawrzyk m.in. o wypowiedzi Radosława Sikorskiego (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: prof. Piotr Wawrzyk (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 24.01.2023
Godzina emisji: 18.10

dz

Polecane