Skandaliczne słowa Sikorskiego. Sasin: to kontynuacja strategii Tuska, czyli pobłażanie rosyjskiej polityce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Taką narrację stosuje propaganda putinowska. To skandaliczne słowa i ręce mi opadają, bo to kontynuacja polityki Tuska, czyli pobłażanie rosyjskiej polityce. To niebezpieczne, ponieważ mówi to główny polityk obozu opozycji, która chce przejąć w Polsce władzę - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych, odnosząc się do słów Radosława Sikorskiego.

Radosław Sikorski w poniedziałek rano był gościem Radia Zet. W trakcie rozmowy poruszono m.in. temat wojny na Ukrainie. Polityk PO, były szef MSZ, został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy.

- Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być - odpowiedział Sikorski.

Zdaniem Jacka Sasina "taką narrację stosuje propaganda putinowska" - To skandaliczne słowa i ręce mi opadają, bo to kontynuacja polityki Tuska, czyli pobłażanie rosyjskiej polityce. To niebezpieczne, ponieważ mówi to główny polityk obozu opozycji, która chce przejąć w Polsce władzę. Nie byłoby dobrze dla Polski i dla demokratycznego Zachodu, gdyby objęli oni władzę - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych.

Jacek Sasin przypomniał, że Radosław Sikorski jako minister spraw zagranicznych w rządzie koalicji PO-PSL był twarzą polityki tak zwanego resetu relacji z Rosją.

Wczoraj rzecznik rządu Piotr Müller wezwał przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska do odcięcia się od słów Radosława Sikorskiego. Z kolei premier Mateusz Morawiecki wezwał europosła Koalicji Obywatelskiej do wycofania stwierdzeń. 

Posłuchaj

13:18
Jacek Sasin: słowa Sikorskiego to kontynuacja strategii Tuska, czyli pobłażanie rosyjskiej polityce (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych)
Data emisji: 24.01.2022
Godzina emisji: 8.45

dn/gs/kor

Polecane