Bulwersujące słowa Radosława Sikorskiego. Anna Zalewska: powinien ujawnić, kto płaci mu za konsultacje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bulwersujące słowa Radosława Sikorskiego. Anna Zalewska: powinien ujawnić, kto płaci mu za konsultacje
Zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r.? Anna Zalewska: decydować powinni konsumenci, a nie PE i KEFoto: Trójka

Anna Zalewska powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia, że postawa Radosława Sikorskiego budzi wiele pytań. Zdradziła, że pytała europosła PO o to, kto płaci jemu za comiesięczne konsultacje, które wykazał w swoim oświadczeniu majątkowym. Ten jednak nadal nie odpowiedział.

Radosław Sikorski w trakcie porannego wywiadu dla Radia ZET został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy. - Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być - odpowiedział Radosław Sikorski.

Pieniądze dla Radosława Sikorskiego

Anna Zalewska powiedziała, że to nie pierwsze takie wypowiedzi europosła Platformy Obywatelskiej. - Wypowiedzi Radosława Sikorskiego są coraz bardziej bulwersujące. Przymnę, że zaczepki USA na TT były bardzo źle widziane w Stanach Zjednoczonych. Tym bardziej, że jest on przewodniczącym grupy w PE UE-USA - powiedziała.

Gość Polskiego Radia podkreśliła także, że zastanawiające są i zachowanie Radosława Sikorskiego, i jego zarobki. - Pytam Radosława Sikorskiego, od kogo bierze pieniądze. W swoim oświadczeniu mówi, że bierze średnio 40 tys. euro za jakieś konsultacje. Powinien w końcu powiedzieć, czyje są to pieniądze, bo wygląda, jakby grał w drużynie Putina - oceniła Anna Zalewska. 

Posłuchaj

9:44
Anna Zalewska m.in. o słowach Radosława Sikorskiego (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Anna Zalewska (europoseł, PiS)
Data emisji: 23.01.2023
Godzina emisji: 18.10

dz

Polecane