Karpacz cały w śniegu. Jak dbać o bezpieczeństwo?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Karpacz cały w śniegu. Jak dbać o bezpieczeństwo?
"Z głową w górach" – Trójka w Karpaczu: Piotr Firan i jego gośćFoto: Polskie Radio

- Sporo turystów nie zdaje sobie sprawy, jakie warunki panują na górze. Pamiętajmy, że w taką pogodę na pewno nie wybieramy się z dziećmi w szczytowe partie Karkonoszy. Wybierajmy szlaki położone niżej - apeluje Piotr Zamorski, naczelnik GOPR Karkonosze.

Rozmówca Piotra Firana przypominał, że idąc w góry w zimową pogodę, należy pamiętać o odpowiednim ubraniu, butach górskich, rakach czy raczkach. –  Wybierając się w góry, musimy pomyśleć o naładowanym telefonie komórkowym. Zalecamy wgranie także aplikacji Ratunek, bo pomaga nam ona zlokalizować i dotrzeć do osoby poszkodowanej – wyjaśnia Piotr Zamorski. Jak dodaje, trzeba pamiętać o zapakowaniu do plecaka także gorącej herbacie i posiłku wysokokalorycznego. 


Posłuchaj

1:42:16
Bezpieczeństwo w górach i radość z uprawiania zimowych sportów, czyli Trójka w zastpanym śniegiem Karpaczu (Login: aktywni)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Tym razem audycja "Login: aktywni" nadawana jest ze stoku w Karpaczu. W programie rozmowy z narciarzami oraz przypominanie o bezpieczeństwie w górach.

Gośćmi audycji byli także:

  • Marcin Piotrowski, instruktor narciarski
  • Jacek Fudro, instruktor narciarski 
  • Jarosław Gorczyca, przewodnik karkonoski.

>>> Zobacz galerię zdjęć – Trójka w Karpaczu <<<

Muzyka i historia

W piątek (20 stycznia) od godz. 10.00 można było wysłuchać plenerowej audycji "Zapraszamy na weekend", którą poprowadził Piotr Firan. Podczas wydarzenia, Michał Margański zaprezentował sety DJ-skie.  

>>> "Zapraszamy na weekend" gości w Karpaczu [POSŁUCHAJ] <<< 

Trójka, zwiedzając Karpacz i okolice nie mogła ominąć jednej z największych jego atrakcji: świątyni Wang. O historii tego niezwykłego kościoła, który z Norwegii trafił właśnie tutaj, opowiedział ksiądz Edwin Pech, proboszcz parafii Wang. 

>>> Zabytkowa Świątynia Wang – kawałek Norwegii w Karpaczu <<<  

Lokalne smaki 

Podczas wizyty w Karpaczu odkrywaliśmy także smaki Karkonoszy. Kuchnia tego rejonu jest bardzo bogata, gdyż na tutejszych ziemiach przenikały się różne wpływy. Spróbowaliśmy także przysmaków, takich jak między innymi tradycyjna górska polewka czy miodownik. O specjałach Słuchaczom Trójki opowiedział Maciej Rybiałek, szef kuchni. 

>>> Smakołyki z Karpacza. Czego warto spróbować? <<<

Wyprawa na Śnieżkę 

W Trójce udało nam się także wyruszyć na Śnieżkę. Relacja ze stacji dolnej kolejki przygotował Paweł Turski.

***

Tytuł audycji: Login: aktywni
Prowadzi: Piotr Firan
Data emisji: 20.01.2023
Godziny emisji: 15.07

gs

Polecane