Adam Woronowicz: od czasów Wyspiańskiego wesele to u nas temat narodowy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Adam Woronowicz: od czasów Wyspiańskiego wesele to u nas temat narodowy
Adam WoronowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

– Dużo się podczas tej imprezy zdarza u nas. Spotykają się rodziny, pojawiają się duchy, retrospekcje. To szczególna uroczystość powodująca w nas wiele emocji – ocenia Adam Woronowicz, wcielający się w rolę pana młodego w granym obecnie w kinach filmie "Ślub doskonały".  

Jak przyznaje gość "Trójkowo, filmowo", mogłoby się wydawać, że ślub jest ważnym motywem w kulturze np. Anglików, którzy właśnie rozmaite rodzinne napięcia ukazali np. w obrazie "Cztery wesela i pogrzeb". Jednak, w ich przypadku był to doskonały, ale raczej epizod w kulturze. – My do tego wciąż wracamy – zauważa Adam Woronowicz, odnosząc się do motywu wesela. 

Dwugłos w teatrze

Nowy rok dla Adama Woronowicza zaczął się bardzo pracowicie. – Rozpocząłem próby w Garnizonie Sztuki do sztuka "Gra", którą reżyseruje Norbert Rakowski, dyrektor Teatru Opole. Gram ja i Julia Wieniawa. To ciekawa sztuka, ciekawy tekst napisany przez Theo van Gogha, holenderskiego dramaturga, zamordowanego w straszny sposób w Amsterdamie. Premiera zaplanowana jest na 9 lutego.

Przeczytaj także:

Opowiadając o pracy nad rolą, gość "Trójkowo, filmowo" przyznał, że tylko raz wcześniej pracował nad sztuką, w której występowało jedynie dwóch aktorów. – To jest z jednej strony fajne, ale też trudne i wciągające. Jesteśmy w tym procesie od jakiegoś czasu i ta sztuka mnie wciąż zaskakuje. Mam nadzieję, że będzie się widzom podobać – przyznaje. 

Posłuchaj

1:39:55
Adam Woronowicz o planach filmowych i teatralnych (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ponadto w audycji: 

"Till" - zwiastun PL/forumfilmpoland

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: 
Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 
20.01.2023
Godzina emisji: 
13.07

gs/kor

Polecane