Natalia Szczypuła – zdolna debiutantka z jazzową duszą

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Natalia Szczypuła – zdolna debiutantka z jazzową duszą
Natalia SzczypułaFoto: mat. promocyjne

Mogłabym spać i jeść na scenie – mówiła w "Serdecznych dźwiękach" Natalia Szczypuła. Wokalistka, znana z programu "The Voice of Poland", jest wielką fanką jazzu i stara się przybliżać ten gatunek jak największej liczbie słuchaczy.

Urodzona w Nowym Sączu Natalia Szczypuła, córka profesjonalnego trenera śpiewu, muzyką zajmuje się od dziecka. Nic dziwnego, że na scenie czuje się jak we własnym domu. – Mogłabym żyć na scenie, mogłabym tam spać, budzić się, jeść. Ja mam tak, że jak schodzę ze sceny, to jestem bardziej wypoczęta, niż jak na nią wchodzę. To jest moje życie – mówiła w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem.

Szeroka publiczność poznała ją w 2020 roku, gdy pojawiła się w 11. edycji programu "The Voice of Poland". Wokalistka bardzo dobrze wspomina swój występ. – Patrzyłam na to, jak na piękną przygodę i możliwość dzielenia się z ludźmi tym, co mam w sercu, dotarcia do szerszej publiczności. To otworzyło mi wiele drzwi, jestem niesamowicie wdzięczna, że mogłam wziąć udział w programie.

W piosenkach Natalii można odnaleźć echa takich gatunków, jak soul, blues czy jazz. Ten ostatni jest szczególnie bliski jej sercu. – Razem z kolegami z zespołu staram się ten jazz krzewić, rozsławiać. Ludzie, słysząc słowo "jazz", zazwyczaj bardzo się zamykają. Myślą, że to będzie trudne, niezrozumiałe albo same instrumenty bez wokalu. Staramy się pokazywać, że muzyka jazzowa ma przeróżne oblicza i naprawdę bardzo mocno dotyka, zarówno ludzi, którzy jej słuchają, jak i tych, którzy na co dzień nie mają z nią styczności. Próbujemy ten jazz troszeczkę oswoić.

Natalia Szczypuła ma w dorobku Grand Prix Ladies Jazz Festival Gdynia 2021, a w grudniu 2022 roku ukazała się jej debiutancka płyta, zatytułowana "Więcej".

Lista utworów:

 1. Jamiroquai – "Could 9"
 2. Natalia Szczypula – "Z Tobą (Live)"
 3. Kurt Elling – "The Waking"
 4. Natalia Szczypuła – "Lukier"
 5. Poluzjanci – "Zamykam oczy"
 6. Pinnawela – "Przeczucie"
 7. Natalia Szczypuła – "Toniesz"
 8. Beyoncé ft. Blue Ivy – "Blue"
 9. Natalia Szczypuła ft. Jarek Wist – "Dobre sny"

Posłuchaj

51:23
Natalia Szczypuła – zdolna debiutantka z jazzową duszą (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 18.01.2023
Godzina emisji: 23.08

kc


Polecane