"Natychmiast to sprostowaliśmy, przyznaliśmy się do nieszczęśliwej pomyłki". Europoseł PSL o błędach w głosowaniu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Rozumiem złośliwości związane z tym, że pomyliliśmy guziki, muszę nauczyć się z tym żyć, gdyby ktoś miał czyste intencje, wiedziałby, że nie mogliśmy zagłosować inaczej niż "za" - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł Krzysztof Hetman, wiceprzewodniczący PSL.

Europoseł Krzysztof Hetman był pytany o głosowanie ws. korupcji w Parlamencie Europejskim, w którym on i europosłowie Andrzej Halicki (PO) i Ewa Kopacz (PO) wstrzymali się od głosu.

- Przyznaliśmy się do nieszczęśliwej pomyłki, natychmiast to sprostowaliśmy, w protokole widnieje już głos taki, jaka była nasza intencja, czyli poparcie dla debaty ws. afery korupcyjnej - powiedział polityk.

- Rozumiem złośliwości związane z tym, że pomyliliśmy guziki, muszę nauczyć się z tym żyć - dodał, podkreślając, że gdyby ktoś miał czyste intencje, wiedziałby, że celem było głosowanie "za".

"Wypalić gorącym żelazem"

Krzysztof Hetman zaznaczył, że ma nadzieję, że nie będzie kolejnych zatrzymań ws. korupcji, "ale nie można tego wykluczyć". - Były parlamentarzysta poszedł na ugodę z prokuraturą i przekaże informacje, z kim rozmawiał, kogo próbował korumpować - powiedział.

- Korupcję trzeba wypalić gorącym żelazem, niestety położył się ogromny cień na Parlamencie Europejskim, nad czym ubolewamy, wszyscy w PE jesteśmy zainteresowani, by jak najszybciej, rzetelnie, do końca wyjaśnić sytuację - dodał europoseł.


Posłuchaj

13:22
Krzysztof Hetman: korupcję trzeba wypalić gorącym żelazem, niestety położył się ogromy cień na Parlamencie Europejskim, nad czym ubolewamy, wszyscy w PE jesteśmy zainteresowani, by jak najszybciej, rzetelnie do końca wyjaśnić sytuację (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
ProwadzącaBeata Michniewicz
Gość: Krzysztof Hetman (europoseł, wiceprzewodniczący PSL)
Data emisji: 19.01.2023
Godzina emisji: 08.45

pg

Polecane