Magiczny świat dźwięków Daniela Blooma. Retransmisja koncertu [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Magiczny świat dźwięków Daniela Blooma. Retransmisja koncertu [POSŁUCHAJ]
Koncert Daniela Blooma w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Przestrzenne, rozbudowane kompozycje plus głosy czołowych polskich wokalistów – takimi środkami Daniel Bloom oczarował publiczność w Trójkowym studiu w styczniu 2016 roku. W Programie 3 Polskiego Radia przypomnieliśmy koncert jednego z najciekawszych polskich twórców muzyki filmowej (i nie tylko). 

Daniel Bloom (a właściwie Daniel Borcuch) znany jest z pięknych i przestrzennie rozbudowanych kompozycji. Jego ścieżki dźwiękowe były wielokrotnie nominowane do najważniejszych polskich nagród muzycznych i filmowych. W październiku 2015 roku artysta wydał producencki album "Lovely Fear". Do jego nagrania zaprosił m.in. takich wokalistów jak Gaba Kulka, Mela Koteluk czy Tomek Makowiecki.  


Daniel Bloom Daniel Bloom

Wszyscy oni pojawili się na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej podczas koncertu Daniela Blooma, który odbył się 31 stycznia 2016 roku. Skład zespołu uzupełnili: perkusista Gniewomir Tomczyk, gitarzysta Olek Świerkot i wokalistka Marsija Loco.

Koncert Daniela Blooma w Trójce Koncert Daniela Blooma w Trójce

Daniel Bloom prywatnie jest bratem aktora Jacka Borcucha. Zajmuje się przede wszystkim tworzeniem muzyki filmowej, ma w dorobku ścieżki dźwiękowe do takich obrazów jak "Kallafiorr", "Tulipany", "Nieulotne" oraz "Wszystko, co kocham". Za tę ostatnią w 2011 roku był nominowany do nagrody Fryderyka.  


Posłuchaj

51:28
Magiczny świat dźwięków Daniela Blooma. (Koncerty w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

kc/zch

Polecane