Kiedy Senat zajmie się ustawą o SN? Bogdan Zdrojewski: myślę, że uda się to jeszcze w styczniu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kiedy Senat zajmie się ustawą o SN? Bogdan Zdrojewski: myślę, że uda się to jeszcze w styczniu
Bogdan ZdrojewskiFoto: PAP/Mateusz Marek

Bogdan Zdrojewski powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że Senat nie będzie przetrzymywał ustawy o Sądzie Najwyższym. Podkreślił jednak, że opozycja zaproponuje swoje poprawki do ustawy.

PiS złożyło ten projekt w Sejmie 13 grudnia ub.r. Według autorów zmiana ma wypełnić kluczowy "kamień milowy" dla odblokowania przez Komisję Europejską środków z KPO. Założenia projektu były negocjowane podczas rozmów ministra ds. europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęka w Brukseli. Projekt ustawy został przyjęty przez Sejm i teraz czeka na prace w Senacie.

Prace w Senacie

Senator Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski powiedział, że ustawa w Senacie zostanie szybko rozpatrzona. – Mamy 30 dni na pracę nad ustawą o SN, ale zrobimy to szybciej. Być może uda się to jeszcze w styczniu – powiedział. 

Polityk podkreślił, że opozycja chce wnieść poprawki, które spowodują, że zmiany w sądownictwie będą zgodne z konstytucją. – W Senacie nie wniesiemy dużo poprawek. Jedną z nich jest rozpatrywanie spraw dyscyplinarnych sędziów w Izbie Karnej SN, a nie w NSA – zdradził.

– Wierzę, że uda się odblokować środki z KPO dla Polski w tym roku. My jako opozycja na pewno nie będziemy przeszkadzać i będziemy starali się pomagać – dodał Zdrojewski.

Posłuchaj

9:03
Bogdan Zdrojewski o ustawie o SN (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Bogdan Zdrojewski (senator, Platforma Obywatelska)
Data emisji: 16.01.2023
Godzina emisji: 18.10

dz/kor

Polecane