Ferie zimowe z Polskim Radiem. Audycje specjalne z polskich uzdrowisk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ferie zimowe z Polskim Radiem. Audycje specjalne z polskich uzdrowisk
Ferie z Polskim RadiemFoto: PR

Trwają ferie zimowe. Warto spędzić ten czas z Polskim Radiem, które przygotowało audycje specjalne oraz rozmowy na tematy związane z zimowym wypoczynkiem.

Od 16 stycznia na ferie zimowe udali się uczniowie z województw: pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego i śląskiego. Tydzień później do wypoczywających dołączyli uczniowie z Warmii i Mazur oraz Podlasia. W przedostatnim dniu stycznia dwutygodniowa przerwa od nauki rozpoczęła się w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, a na koniec, 13 lutego, na ferie udadzą się uczniowie w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim.


. 

Ferie zimowe z Jedynką

Czytaj więcej>>>

Na czas ferii zimowych Polskie Radio przygotowało szereg audycji specjalnych związanych z zimowym wypoczynkiem. W piątek (13 stycznia) ruszyła akcja plenerowa "Z głową w górach", w ramach której dziennikarze radiowej Jedynki i Trójki będą towarzyszyć słuchaczom wypoczywającym w siedmiu popularnych miejscowościach turystycznych w Polsce. W weekendy (piątki i soboty) zorganizowane zostaną studia plenerowe, skąd będą nadawane na żywo audycje. Program 1 będzie realizował w ramach akcji audycje "Muzyczna Jedynka" (w piątki w godz. 13.00-15.00) oraz "Jedyne takie miejsce" (w soboty w godz. 9.00-12.00)

Tematów związanych z feriami nie zabraknie na antenie radiowej Jedynki również w pozostałe dni tygodnia. O zimowym wypoczynku będziemy rozmawiali m.in. w audycji "Cztery pory roku" (pon.-pt. w godz. 9.00-12.00).

Dla wielu osób ferie są czasem uprawiania sportów zimowych. W związku z tym w każdy piątek od 13 stycznia do 24 lutego "Gimnastyka poranna" będzie tematycznie nawiązywała do aktywności zimowych. Nasi trenerzy zaprezentują rozgrzewki i ćwiczenia wzmacniające dobrane pod kątem jazdy na nartach zjazdowych i biegowych, snowboardzie oraz łyżwach.

Nie zabraknie również propozycji kulturalnych. W czasie ferii omówione zostaną dwie wystawy prezentowane w Zakopanem. Pierwsza to wystawa malarstwa na szkle Marty Walczak-Stasiowskiej: "W stronę nieba", prezentowana w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór w Zakopanem (wernisaż będzie miał miejsce 20 stycznia). Opowiemy także o wystawie "Ikona" w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem, na której od 27 stycznia zobaczymy historyczne (z XVIII i XIX wieku), tradycyjnie pisane ikony ze zbiorów Muzeum w Supraślu oraz nowoczesne ikony środowiska artystów krakowsko-podhalańskich.

W okresie ferii zimowych nie zapominamy również o najmłodszych. W "Jedynce dzieciom" zaprezentujemy szereg materiałów związanych z zimą i atrakcjami na czas przerwy od nauki. 

. 

Ferie zimowe z Trójką

Czytaj więcej>>>

Od poniedziałku (16 stycznia) do piątku (24 lutego) w porannej audycji "Pora na Trójkę" fani białego szaleństwa będą mogli wysłuchać prognozy pogody dla narciarzy. Po godz. 8.30 w Trójce informacje o warunkach pogodowych i śniegowych na stokach.

Ponadto o godz. 15.30 zamiast klasycznego serwisu sportowego, wybrzmią serwisy dla narciarzy i snowboardzistów, z informacjami o warunkach pogodowych na stokach w Polsce oraz za granicą. W serwisach zimowych nie zabraknie podpowiedzi, porad trenerów, instruktorów i fizjoterapeutów. Powiemy, jak z głową jeździć na nartach lub na desce oraz jak przygotować się do zimowej aktywności. Przekażemy również najważniejsze komunikaty TOPR-u i GOPR-u.

Od poniedziałku do czwartku w audycji "Trójka do trzeciej" (w godz. 12.00-15.00) zapowiadamy i omawiamy wybrane propozycje na ferie. Z kolei w niedzielnej audycji "Po drodze z Trójką" (w godz. 15.00-17.00) przedstawiamy raporty drogowe z popularnych miejscowości górskich oraz radzimy, jak dojechać i wrócić z popularnych miejscowości wypoczynkowych. Wszystko z myślą o spędzających ferie.

Audycje wyjazdowe

Podczas zimowych ferii radiowi dziennikarze odwiedzają popularne miejscowości górskie i realizują w nich plenerowe audycje. Akcja ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, bezpieczeństwa na stokach oraz prezentowanie walorów turystycznych, krajoznawczych i kulturowych odwiedzanych miejsc.


Ferie zimowe z Czwórką

Czytaj więcej>>>

W każdy czwartek w "Czacie Czwórki" o 15.45 możecie słuchać cyklu "Na szlaku" - to rozmowy z naszymi gośćmi o najciekawszych szlakach w polskich górach oraz o bezpieczeństwie w górach zimą.

W piątki w "Czwartym biegu" zapraszamy na narciarsko-snowboardową rozgrzewkę. Będziemy podpowiadać, jak przygotować się na stok, aby nie złapać kontuzji. Jakie ćwiczenia wzmocnią nasze nogi, które jeszcze partie ciała obciążone są podczas jazdy? Piotr Galus i jego goście zadbają o nasze sportowe przygotowanie.

W audycji "Top - Trochę optymizmu popołudniem" ruszamy z zimowo-feryjnymi aplikacjami. W każdy wtorek po 18.00 sprawdzimy, która aplikacja pokaże nam najdokładniej warunki dla narciarzy, która wskaże najlepsze trasy na biegówki, a która wyszuka schroniska na naszej trasie.

Czwartkowe "Wieczory rezydentów" zapowiadają się bardzo leniwie i feryjnie. W Czwórce będzie to czas na chillout, relax, jazz… muzyczny kącik na ferie, skupiający się wokół różnych odmian jazzu (od nu, przez funk, po jazz japoński).

Audycja miła do słuchania, idealna na podróż lub chillowanie w domu.

Konkursy na ferie

Ponadto w "TOPie" od 23 stycznia (do 26 stycznia) przez tydzień mamy dla naszych słuchaczy "Co słychać - gdzie jesteśmy", czyli zimowy konkurs dźwiękowy, w którym można zgarnąć słuchawki.

Od 16 stycznia w audycji "Pierwsze słyszę" trwa zabawa, w której można wygrać słuchawki. W konkursie "Kawałek kawała" zadanie jest proste - należy odgadnąć wykonawcę i tytuł utworu muzycznego.

Konkursu, w którym do wygrania też są nasze słuchawki, możecie się spodziewać w piątki, 20 i 27 stycznia w audycji "Hejterska 4". Kamil Jasieński przygotuje dla was dźwięki wydobyte z czeluści internetu. 

W "Przeglądach sportowych” przygotowaliśmy cykl "Ferie na sportowo”, a w nim:

Propozycje spędzenia czasu na sportowo podczas ferii w różnych miejscowościach Polski

Meldunki o warunkach do uprawiania sportów zimowych (m.in. stoki, lodowiska, biegowe trasy narciarskie)

Nieoczywiste pomysły na sportowe ferie w domu i na wyjazdach (zorganizowane zajęcia sportowe w hali i na powietrzu oraz Twój pomysł na sportowe ferie)

W każdą niedzielę w "Co Was kręci" możecie liczyć na przegląd miejscówek dla freestyle'owców. Odwiedzimy m.in. Zieleniec Sport Arena Snowpark, Snowpark Szwajcaria Bałtowska, Burton Snowpark Białka Tatrzańska, Wierchomla Snow Park i Tor Play Cross oraz Tiger Snowpark Czarny Groń. W audycji "Nie na-żarty" Mateusz Kulik i zaproszeni przez niego goście opowiedzą o daniach inspirowanych górami. Będą  przysmaki kuchni alpejskiej, ale i naszej rodzimej - tatrzańskiej, beskidzkiej i bieszczadzkiej.


Ferie zimowe w Polskim Radiu Dzieciom

Czytaj więcej>>>

Od poniedziałku, 16 stycznia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom wystartowała nowa zabawa w bajkowe zagadki. Na słuchaczy czekają zestawy upominkowe.

Od poniedziałku do piątku przez najbliższe 6 tygodni w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 8.00 i 9.45 oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 15. 15 i przy rozwiązaniu po godz. 17.00 prezentowane będą bajkowe zagadki. Każdego dnia wyemitowana zostanie nowa zagadka dźwiękowa ściśle związana z tytułem, fabułą, bohaterami lub muzyką z danej bajki. W każdym tygodniu ferii dotyczyć one będą jednej wybranej bajki.

Poza tym przez najbliższe 6 tygodni, w każdy poniedziałek, na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom zaprezentowana zostanie zagadka emoji związana z "Bajką tygodnia".

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej stacji, w której dostępne są m. in. "Bajki opowiadane przez dzieci", "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców. 

 

Polecane