Ferie zimowe z Trójką. Sprawdź, co przygotowaliśmy!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ferie zimowe z Trójką. Sprawdź, co przygotowaliśmy!
Spędź ferie zimowe z Trójką. Sprawdź, co przygotował Program 3 Polskiego Radia. Foto: Shutterstock/Ground Picture

Zimowa przerwa od nauki najlepiej smakuje z Programem 3 Polskiego Radia. Zapraszamy na audycje socjalne, serwisy informacyjne dla narciarzy oraz do uczestnictwa w coweekendowej akcji wyjazdowej "Z głową w górach". Spędź ferie zimowe z Trójką!

Od poniedziałku (16 stycznia) do piątku (24 lutego) w porannej audycji "Pora na Trójkę" fani białego szaleństwa będą mogli wysłuchać prognozy pogody dla narciarzy. Po godz. 8.30 w Trójce informacje o warunkach pogodowych i śniegowych na stokach.

Ponadto o godz. 15.30 zamiast klasycznego serwisu sportowego, wybrzmią serwisy dla narciarzy i snowboardzistów, z informacjami o warunkach pogodowych na stokach w Polsce oraz za granicą. W serwisach zimowych nie zabraknie podpowiedzi, porad trenerów, instruktorów i fizjoterapeutów. Powiemy, jak z głową jeździć na nartach lub na desce oraz jak przygotować się do zimowej aktywności. Przekażemy również najważniejsze komunikaty TOPR-u i GOPR-u.

Propozycje i porady 

Od poniedziałku do czwartku, w audycji "Trójka do trzeciej" (od godz. 12.00 do 15.00) zapowiemy i omówimy wybrane propozycje na ferie. Z kolei w niedzielnej audycji "Po drodze z Trójką" (od godz. 15.00 do 17.00) przedstawimy raporty drogowe z popularnych miejscowości górskich oraz poradzimy, jak dojechać i wrócić z popularnych miejscowości wypoczynkowych. Wszystko z myślą o spędzających ferie. 

 "Z głową w górach"

Ponadto przez całe ferie zapraszamy do uczestnictwa w cyklu "Z głową w górach". To akcja zainicjowana przez Program 1 Polskiego Radia oraz radiową Trójkę. Podczas zimowych ferii radiowi dziennikarze odwiedzają popularne miejscowości górskie i realizują z nich plenerowe audycje. Akcja ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, bezpieczeństwa na stokach oraz prezentowanie walorów turystycznych, krajoznawczych i kulturowych odwiedzanych miejsc.

Pierwszy przystanek w Zakopanem już za nami. ZOBACZ, JAK SIĘ BAWILIŚMY W STUDIU PLENEROWYM NA KRUPÓWKACH.

W dniach 20-21 stycznia "Z głową w górach" odwiedzi Karpacz. W piątek (20 stycznia) o godz. 10.00 będzie można wysłuchać plenerowej audycji "Zapraszamy na weekend", którą poprowadzi Piotr Firan. Podczas wydarzenia, Michał Margański zaprezentuje sety DJ-skie. O godz. 19.00 radiowa "Lista Przebojów Trójki" – na audycję zaprosi Tomasz Miara. W sobotnie popołudnie słuchacze będą mogli wysłuchać audycji „Login: Aktywni” (godz. 15.00) – prowadzący Piotr Firan. Ponadto ekipa radiowej Trójki będzie na bieżąco prowadziła relacje w serwisach i mediach społecznościowych stacji.

– Podczas drugiego weekendu "Z głową w górach" odwiedzimy Karpacz. Naszym najbardziej ambitnym celem będzie wejście na Śnieżkę. Poza tym opowiemy o historii okolicy. Odwiedzimy Muzeum Zabawek, Historyczny Park Miniatur. Wybierzemy się też na wędrówkę szlakami: zobaczymy m.in. skały na Karpatce. Zostaniemy także wciągnięci przez anomalię grawitacyjną  w Karpaczu jest bowiem miejsce, gdzie pojazdy same podjeżdżają pod górę. Oprócz tego będziemy się też uczyć jeździć na nartach, ale to w audycji "Login: Aktywni" – zapowiedział Paweł Turski, dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia.

 

Dziennikarze cyklu "Z głową w górach" wyruszą w dalszą trasę i odwiedzą kolejne miejscowości: Zieleniec (27-28 stycznia), Krynicę – Zdrój (3-4 lutego), Szczyrk (10-11 lutego), Czarną Górę (17-18 lutego) oraz Ustrzyki Dolne (24-25 lutego).

Zapraszamy! 

zch/pr/kor

Polecane